Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 02:45:14

Чернігівщина готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. ВІДЕО

18.03.2014   08:12

Про це заявив журналістам голова обласної ради Микола Звєрєв на своїй прес-конференції, присвяченій реформуванню системи самоврядування, децентралізації влади та передачі фінансових повноважень на місця.

У своєму вступному слові до представників засобів масової інформації він, зокрема, зазначив, що критична ситуація в системі управління державою, в економічній та соціальній сферах спонукає до невідкладних заходів з боку нової влади. Адже немає часу на порожні дискусії, пошуки “крайніх” у минулих прорахунках та “вигадування велосипедів” - нових моделей розвитку. Такі моделі вже є і вони успішно працюють у наших сусідів-поляків, де публічну владу реформовано ще в дев’яностих роках минулого століття. І Чернігівщина їх запозичуватиме.

Сучасна політична та суспільно-економічна ситуація в Україні вимагає європейського самоврядування і, насамперед, делегування повноважень центральної влади безпосередньо на місця з правами самостійної фінансової, господарської та іншої діяльності, яка сприятиме якісному розвитку територіальних громад, територій і всієї держави.

Це дозволить приймати управлінські рішення в оперативному режимі, надасть можливість оперативно реагувати на зміну ситуації, нові виклики і загрози, краще бачити перспективу розвитку регіону.

Микола Звєрєв також розповів журналістам про перебіг робочої зустрічі голів обласних рад держави із Віце-прем'єр-міністром - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом, що відбулася минулої п’ятниці у Києві, під час якої було презентовано проект Концепції реформи місцевого самоврядування та проекти Законів України “Про співробітництво територіальних громад” та “Про право територіальних громад на об'єднання”.

Як наголосив керівник, в основі цих документів закладено три принципи: реформування органів місцевого самоврядування, децентралізація влади та передача фінансів на місця. Метою реформування є ефективне місцеве самоврядування та територіальна організація влади, які будуть спроможними створити й підтримувати повноцінне життєве середовище для громадян, максимально забезпечити надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів “демократії участі”, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та громад.

Микола Звєрєв також запевнив журналістів, що Чернігівщина вже сьогодні готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. Таке погодження за його ініціативи підтримано у Мінрегіоні, де була створена спеціальна робоча група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні, до складу якої було включено голову Чернігівської обласної ради.

Під час прес-конференції Микола Звєрєв відповів на численні запитання присутніх, а також попросив журналістів донести до органів місцевого самоврядування Чернігівщини та їх посадових осіб те, що «спільними зусиллями ми децентралізуємо владу та створимо справжню європейську модель місцевого самоврядування, яка дасть громадянам України відчути себе господарями на своїй землі».


ВІДЕО "Чернігівський монітор".

 

Останні новини Чернігівщини

Цікаві факти про алое

Цікаві факти про алое 12:22

Популярна сьогодні кімнатна рослина алое вера бере свій початок з середземноморського регіону. Сьогодні в світі понад двісті видів цих рослин, які в природі зустрічаються в сухих та дуже жарких кліматичних умовах.

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи 12:02

Постійне перебування в чотирьох стінах, відсутність спілкування з друзями та належної комунікації з колегами, стерті межі між роботою та особистим життям, накопичення стресу та багато інших незручностей, спричинених самоізоляцією, могли спровокувати емоційне вигорання.

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту 11:53

Варіантів, як приготувати тушковану капусту, чимало. Але по-справжньому смачною страва вийде, якщо ви будете використовувати тільки свіжі та якісні інгредієнти. Завдяки хорошим продуктам і перевіреним рецептам ви зможете потішити себе та близьких новим «прочитанням» знайомої усім з дитинства їжі.

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени 11:40

По мнению дизайнеров лучший способ освежить пространство — добавить в него зелени.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року 11:32

На вас звалиться забагато інформації, захочеться бути активнішими, а для успішної діяльності необхідні різноманітність і зміни. На тижні контакти і кореспонденція стануть головними сферами життя. Взаємовідносини і спільна діяльність з братами, сестрами і сусідами особливо ефективна у цей період. Посилюється пристрасть до представників протилежної статі, можливе, відновлення колишніх романтичних зв’язків, однак, справжнє положення речей побачити та усвідомити складно.