Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:24:16

У Чернігові пройшов семінар "Відносини Україна–ЄС в умовах сучасних викликів"

06.03.2014   08:08Агенцiя

Фахівці від української і європейської сторін наводили аргументи і спростовували міфи щодо угоди про асоціацію, чимало з яких підкріпила й інформаційна війна, що розгорнулася в державі поряд з політичним та громадянським протистоянням.

Ситуація останніх трьох місяців в Україні змінила сам контекст співпраці з Європейським Союзом. Насамперед – завдяки утвердженню людських цінностей, задекларованих Європою.

Правник Геннадій Друзенко каже, що свобода, гідність – ці цінності задекларовані Європою. Але українці продемонстрували, що цінності тут вартують ще більше, ніж у тому ж Брюсселі.

Окрім контексту, події декількох «українсько-російських днів» змінюють і сприйняття цієї співпраці. Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів Інтерньюз-Україна каже, що агресія чи ризик агресії з боку Росії зайвий раз підтверджують, наскільки важливим є інший напрям – цивілізаційного зближення з Європою. Наразі це зближення – питання незначного часу і значних фінансів.

На думку Геннадія Друзенка, єдине дискусійне питання, яке може виникнути – фінансове. Тобто наскільки швидко і в яких обсягах ЄС підкріпить підписання фінансовою допомогою, і на яких умовах (інвестиції, позика, безповоротні гроші), яке рішення буде в трійці ЄС-МВФ-США. І тоді можна говорити не лише про підписання символічного документу, а й про можливості його виконання.

Зона вільної торгівлі може запрацювати цьогоріч, очікують фахівці. Чи одразу це відчують українці? Ні. Але розпочнеться процес зрушень і змін.
Говорячи про можливості, фахівці спростовують і найпоширеніші міфи про Угоду. Приміром, що її підписання призведе до напливу товарів ЄС на національний ринок, а українські виробники не зможуть конкурувати з ними. Насправді ж Угода є «асиметричною» на нашу користь: тим часом як українські експортери майже одразу отримають доступ до європейських ринків, Україна відкриватиме свої кордони значно повільніше. Наразі чверть українських експортерів вже готові працювати за стандартами ЄС. Ще один міф – про те, що Угода перешкоджатиме вступу України до Митного союзу. На ділі все навпаки: якщо Україні вступатиме до Митного союзу, вона змушена буде припинити всі угоди про вільну торгівлю з іншими країнами. Натомість, якщо ми підтримуватимемо торгівельні відносини з ЄС, то зможемо робити це і з Митним союзом.

Українська сторона, що вела переговори про зміст Угоди з ЄС, максимально унеможливила свої ризики на двох тисячах сторінок.

Розмова про те, як далі можуть розвиватися стосунки між Україною та Євросоюзом, тривала три години і зацікавила не лише журналістів, активістів і підприємців. Послухати думку фахівців на семінар прийшов навіть голова обласної ради Микола Звєрєв.


http://chodtrk.com.ua/?p=13610

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).