Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:51:25

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

14.02.2014   15:23

14 лютого в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка за участю керівництва області та міста пройшли урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Перед урочистостями усі бажаючі мали змогу оглянути тематичну виставку, підготовлену державним архівом області, обласним історичним музеєм ім. В.В. Тарновського та обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка.

Як відзначив у своєму виступі голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, в Республіці Афганістан виконували військовий обов’язок більше п’яти з половиною тисяч солдатів та офіцерів – вихідців з Чернігівського краю. 118 з них не повернулися з тієї війни.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Очільник області наголосив: упродовж двох останніх десятиріч, вже у незалежній Українській державі, вирішення ветеранських проблем стало складовою державної політики, а ветеранський рух перетворився на об’єднуючий фактор для всього суспільства. Адже цілеспрямована політика держави, направлена на поліпшення соціальної захищеності найбільш вразливих соціальних груп, дозволяє забезпечити подолання наслідків кризових явищ, надавати необхідну підтримку ветеранам.

«З метою вшанування пам’яті загиблих воїнів, підтримки учасників бойових дій, сприяння поліпшенню соціального захисту їх сімей Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав».

«В Україні високо цінують мужність, бойові та трудові здобутки учасників бойових дій на території інших держав, життєвий досвід та професіоналізм яких стають прикладом для нових поколінь захисників Вітчизни», – зазначив Глава держави.

Люди, яким у мирний час довелось пройти крізь пекло війни, потребують особливої уваги. Підвищення рівня соціального захисту і медичного обслуговування учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів мають стати пріоритетними для всіх органів влади», - зауважив Володимир Хоменко.

Якісні медичні послуги та пенсійне забезпечення, матеріальна допомога і пільги в оплаті комунальних послуг, надання автомобілів та житла – це основні напрями державної політики щодо підтримки ветеранів.

На Чернігівщині за ініціативи місцевої влади 94 члени сімей загиблих отримують щомісячну матеріальну допомогу. На ці цілі у 2014 році передбачено 112 тисяч гривень. А місцеві організації спілки ветеранів Афганістану отримують допомогу з бюджетів для здійснення статутної діяльності.

Триває робота по наданню житла ветеранам-афганцям.

Голова облдержадміністрації зазначив, що Чернігівська область є одним з тих регіонів, де за останні роки питання забезпечення ветеранів житлом поступово вирішується.

Не менш важливою є робота з виховання у молоді патріотичної свідомості, любові до рідного краю, поваги до його історичного минулого.

У навчальних закладах області регулярно відбуваються тематичні заходи, під час яких учні та студенти дізнаються про воєнні конфлікти в інших державах, до врегулювання яких долучалася Україна, зустрічаються з безпосередніми учасниками тих подій.

Значна увага в регіоні приділяється збереженню пам’яті про загиблих на чужих територіях. Зокрема, на їх честь у жовтні 2013 року у селищі Десна відкрито пам’ятник. У місті Чернігові виконано комплекс робіт з освітлення території, на якій розташовано Пам’ятний знак чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам.

Важливою Володимир Хоменко назвав співпрацю влади з місцевими відділеннями Української Спілки ветеранів Афганістану.

Головна мета діяльності організації – об’єднання зусиль ветеранів для захисту їх прав і інтересів, збереження й передачі молоді героїко-патріотичних і духовних цінностей, увічнення пам’яті загиблих. Спілка активно підтримує ветеранів та їх родини, тісно співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування на всіх рівнях.

Саме на поліпшення такої співпраці спрямований і Меморандум про взаємодію та співробітництво, укладений у 2012 році між Чернігівською облдержадміністрацією та обласним відділенням Української Спілки ветеранів Афганістану.

«Ситуація, в якій опинилася наша країна сьогодні, потребує консолідації зусиль всіх верств населення.

І кому, як не вам – учасникам бойових дій на території інших держав – відомо, що збереження миру та стабільності в країні, недопущення проявів усякої агресії – це умови, життєво необхідні для подальшого розвитку будь-якої держави, для забезпечення належного рівня життя людей.

Переконаний, що спільними зусиллями органів влади, представників політичних партій і громадськості вдасться досягти взаєморозуміння та відновити спокій і злагоду у суспільстві. Адже патріотизм, бойове завзяття, прагнення змін на краще варто спрямувати в мирне русло, на розбудову власної держави, а не на її руйнацію і знищення», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Також Володимир Хоменко вручив державні нагороди та відзнаки облдержадміністрації, а також ордер на квартиру воїну-афганцю.

З вітальним словом перед присутніми виступили голова обласної ради Анатолій Мельник та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

У заході також взяли участь народні депутати України Валерій Дубіль та Сергій Аверченко.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».