Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 23:35:06

В Чернігові круглий стіл проходив під гуркіт канонади…ВІДЕО

28.01.2014   13:31Агенцiя

25 січня 2014 року Чернігів приєднався до ініціативи Громадянської платформи «Майдан» щодо проведення круглих столів «Мирна революція – майбутнє України. Громадська повістка для влади та опозиції».

«Родзинкою» цього заходу було те, що круглий стіл проходив саме під час намагання «мирними демонстрантами» захопити адмінбудівлю Чернігівської обласної державної адміністрації. А, беручи до уваги те, що від неї до будівлі, де проходив круглий стіл відстань біля 50 метрів, то весь вуличний шум, у тому числі і декілька нібито вибухів, було добре чути у конференц-залі…

Але, незважаючи на це – захід пройшов на діловій, позитивній та конструктивній хвили.

В круглому столі брали участь: Юрій Паперний (політолог, журналіст); Олександр Шило (журналіст); Геннадій Максак (президент «Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень»); Валерій Пашков (представник ГО «Захист дітей війни»); Андрій Костирев (кандидат політичних наук, доцент); громадські активісти Анатолій Думп та Володимир Добриця та представники Громадянської платформи «Майдан» міста Чернігова В’ячеслав Маховка, Альона Федотова та Олександр Вайло.

Майже дві години тривала досить конструктивна дискусія, на якій обговорювалися перші кроки на шляху примирення та пошуку компромісу в ситуації, що сталася в Україні.

80% присутніх зійшлись на тому, що необхідно терміново припинити силові дії та 70% запропонували повністю відмінити Закони, що були прийняті 16 січня 2014 року на сесії Верховної Ради України.
На питання «Чи потрібно ініціювати конституційну реформу?», 60% від присутніх ствердно відповіло «Так, Україна має бути парламентсько-президентською республікою».

50% присутніх висловлювались, що вибори до Верховної Ради та Президента України необхідно проводити згідно чинного законодавства – тобто у встановлені Законом терміни.

50% та 40% учасників круглого столу запропонували, що задля залагодження ситуації в країні необхідно піти на дострокові вибори Верховної Ради та Президента України, відповідно.

Найбільше об’єднало питання учасників круглого столу «Чи має Україна зберегти теперішній державний устрій?» - 90% відповіли «Так» і лише один запропонував створити «федеративну республіку».

Тобто, як підсумок, слід відмітити, що для припинення протистояння та залагодження ситуації в Україні, створення відповідного підґрунтя для переговорного процесу політикам слід невідкладно зробити наступні першочергові кроки:

1. Обом сторонам протистояння одночасно і публічно відмовитись від силових дій.
2. Терміново скликати позачергове засідання Верховної Ради України та, в першу чергу, скасувати абсолютно всі «скандальні» Закони, що голосувались «руками» 16 січня поточного року.
3. На засіданні Верховної Ради України в найближчий час остаточно визначитись із датами наступних виборів Президента України та Верховної Ради та довести ці рішення до населення – це також має зменшити напругу в суспільстві.
4.  В подальшому визначитись щодо державного устрою України (повернення до парламентсько-президентської республіки).

 

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини