Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 03:26:43

В Чернігові круглий стіл проходив під гуркіт канонади…ВІДЕО

28.01.2014   13:31Агенцiя

25 січня 2014 року Чернігів приєднався до ініціативи Громадянської платформи «Майдан» щодо проведення круглих столів «Мирна революція – майбутнє України. Громадська повістка для влади та опозиції».

«Родзинкою» цього заходу було те, що круглий стіл проходив саме під час намагання «мирними демонстрантами» захопити адмінбудівлю Чернігівської обласної державної адміністрації. А, беручи до уваги те, що від неї до будівлі, де проходив круглий стіл відстань біля 50 метрів, то весь вуличний шум, у тому числі і декілька нібито вибухів, було добре чути у конференц-залі…

Але, незважаючи на це – захід пройшов на діловій, позитивній та конструктивній хвили.

В круглому столі брали участь: Юрій Паперний (політолог, журналіст); Олександр Шило (журналіст); Геннадій Максак (президент «Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень»); Валерій Пашков (представник ГО «Захист дітей війни»); Андрій Костирев (кандидат політичних наук, доцент); громадські активісти Анатолій Думп та Володимир Добриця та представники Громадянської платформи «Майдан» міста Чернігова В’ячеслав Маховка, Альона Федотова та Олександр Вайло.

Майже дві години тривала досить конструктивна дискусія, на якій обговорювалися перші кроки на шляху примирення та пошуку компромісу в ситуації, що сталася в Україні.

80% присутніх зійшлись на тому, що необхідно терміново припинити силові дії та 70% запропонували повністю відмінити Закони, що були прийняті 16 січня 2014 року на сесії Верховної Ради України.
На питання «Чи потрібно ініціювати конституційну реформу?», 60% від присутніх ствердно відповіло «Так, Україна має бути парламентсько-президентською республікою».

50% присутніх висловлювались, що вибори до Верховної Ради та Президента України необхідно проводити згідно чинного законодавства – тобто у встановлені Законом терміни.

50% та 40% учасників круглого столу запропонували, що задля залагодження ситуації в країні необхідно піти на дострокові вибори Верховної Ради та Президента України, відповідно.

Найбільше об’єднало питання учасників круглого столу «Чи має Україна зберегти теперішній державний устрій?» - 90% відповіли «Так» і лише один запропонував створити «федеративну республіку».

Тобто, як підсумок, слід відмітити, що для припинення протистояння та залагодження ситуації в Україні, створення відповідного підґрунтя для переговорного процесу політикам слід невідкладно зробити наступні першочергові кроки:

1. Обом сторонам протистояння одночасно і публічно відмовитись від силових дій.
2. Терміново скликати позачергове засідання Верховної Ради України та, в першу чергу, скасувати абсолютно всі «скандальні» Закони, що голосувались «руками» 16 січня поточного року.
3. На засіданні Верховної Ради України в найближчий час остаточно визначитись із датами наступних виборів Президента України та Верховної Ради та довести ці рішення до населення – це також має зменшити напругу в суспільстві.
4.  В подальшому визначитись щодо державного устрою України (повернення до парламентсько-президентської республіки).

 

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.