Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 01:14:27

Спостережна комісія при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради звітувала про результати роботи за 2013-й рік

24.01.2014   08:49Агенцiя

Про результати роботи спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради за 2013-й рік звітував 23 січня голова комісії, заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров.

Так, на виконання пунктів 1 та 12 постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» виконавчим комітетом міської ради рішенням від 3 липня 2013 року № 193 зі змінами та доповненнями «Про створення спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради» була утворена комісія у складі 17 осіб. До складу комісії увійшли представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та представники громадських організацій. Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, а саме:
– організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;
– сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
– організації виховної роботи з особами, умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
– надання допомоги в соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

С. Віхров висловив переконання, що на сьогодні члени комісії мають достатній досвід із питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб, а також працівників виправних установ.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, законами України "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.

Робота спостережної комісії у 2013 році проводилася відповідно до Плану роботи комісії. Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щомісяця. Так, у 2013 році, було проведено 12 засідань, із яких 9 – у Чернігівській виправній колонії № 44, 3 - в приміщенні Чернігівської міської ради. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням, всі вони оформлені постановами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 13 до 17 чоловік.

На засіданнях комісії у 2013 році було розглянуто 95 справ та прийняті відповідні рішення.

Згідно з планом роботи комісії також проведено наступні заходи.

Перевірка дотримання прав засуджених, а саме:
- під час проведення планових оглядів та обшуків приміщень, де проживають засуджені жінки та особистих їх обшуків;
- при наданні тривалих та короткочасних побачень та телефонних розмов.

Так, у грудні 2013 року членами спостережної комісії було здійснено перевірку дотримання адміністрацією Чернігівської виправної колонії №44 прав засуджених при поміщенні їх у дисциплінарний ізолятор, переведення до приміщення камерного типу, забезпечення відповідних умов тримання в них.

З метою сприяння Чернігівській виправній колонії № 44 у ресоціалізації засуджених жінок та підготовки їх до звільнення були проведені 8 тематичних тренінгів із засудженими, які звільняються із установи, щодо правової допомоги, права на соціальний захист, пенсійного забезпечення осіб, які відбувають міру покарання та звільнені з місць позбавлення волі:

Наприкінці кожного тренінгу відводився час для відповідей учасників семінару на запитання засуджених жінок. Найбільше питань було до представників пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення.

Крім того, проведено семінар-тренінг для жінок, які стоять на обліку в кримінально-виконавчій інспекції.

С. Віхров вважає, що правова допомога жінкам, які відбувають покарання в Чернігівській виправній колонії, вкрай необхідна, вона сприяє формуванню у них правової культури, виробленню вміння користуватися правовим інструментарієм у практичній діяльності, забезпечить їм правову захищеність після звільнення.

Поінформованість засуджених залишається критерієм формування юридично зрілої особи, що включає в себе переконаність у необхідності і соціальній корисності дотримання законів та інших нормативно–правових актів, уміння використовувати закони та інші підзаконні акти у захисті своїх прав та законних інтересів.

Позитивне ставлення та повага особи до права, знання змісту його норм і вміння їх дотримуватися, а також правомірна поведінка сприятиме поверненню їх до самостійного загальноприйнятного суспільно – нормативного життя після звільнення.

З метою організації виховної роботи з особами, які умовно достроково були звільненні від подальшого відбування покарання та обрали для постійного проживання місто Чернігів, була створена база даних, для створення якої надіслані листи на адресу управлінь Державної пенітенціарної служби у регіонах України щодо повідомлення про осіб, які умовно достроково звільнені від подальшого відбування покарання.

Всі ці заходи мали позитивний результат. Так, на підставі інформації органів та установ виконання покарань, тільки за друге півріччя 2013 року на облік було поставлено 19 осіб, які умовно достроково були звільнені від подальшого відбування покарання (у 2012 році тільки 11 осіб). На адресу таких осіб були направлені листи щодо взяття їх на облік спостережної комісії та громадського контролю за поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

Звернень засуджених до комісії щодо надання допомоги після звільнення у 2013 році не було.

Одним із напрямків у роботі комісії також є надання допомоги особам, які відбували покарання у виді позбавлення волі та звільнились із місць позбавлення волі. Їм регулярно надаються різні послуги: інформаційні, соціально економічні, соціально –педагогічні, психологічні, юридичні.

Проведені заняття з членами спостережної комісії щодо правових підстав та критеріїв умовно-дострокового звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким, переведення до дільниці соціальної реабілітації та звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, нормативно-правового регулювання надання побачень та телефонних розмов засудженим із родичами та іншими особами та порядок проведення оглядів та обшуків приміщень, де проживають засуджені жінки та особистих їх обшуків.

Протягом року в Чернігівській виправній колонії №44 працювала "громадська приймальня". Члени спостережної комісії проводили особистий прийом засуджених, розглядали їхні звернення, приймали рішення, надавали правову допомогу та консультації.

За 2013 рік було прийнято на особистому прийомі 263 засуджених.

Стало доброю традицією проводити в виправних установах за участю членів комісії, представників органів місцевого самоврядування, соціально відповідального бізнесу, благодійних організацій і релігійних громад різноманітні культурно-просвітницькі заходи. Ув’язненим вручають подарунки, предмети гігієни, канцелярські приладдя, дітям, які перебувають у Будинку дитини Чернігівської ВК №44, - солодощі та іграшки.

Спостережна комісія при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради також співпрацює з спостережними комісіями Чернігівської області.

09 жовтня 2013 року на території Чернігівської виправної колонії №44 відбулось чергове засідання, куди були запрошені члени Ніжинської міської спостережної комісії, які спеціально приїхали до Чернігова, щоб ознайомитись із досвідом роботи Чернігівської міської спостережної комісії та благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в питаннях соціальної адаптації та соціального супроводу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.

Крім того, члени Ніжинської міської спостережної комісії зустрілися з засудженими жінками, які невдовзі готувалися до звільнення з установи і мали намір проживати у в м. Ніжині, а також ознайомились із роботою Чернігівського міського центру соціальної адаптації для бездомних та безпритульних, зустрілись з особами, які там перебувають.

21 жовтня 2013 року Чернігівський слідчий ізолятор відвідали представники Чернігівської районної та Чернігівської міської спостережних комісій. Вони ознайомились з умовами утримання ув’язнених та засуджених, які залишені для господарського обслуговування.

С. Віхров, доповівши про роботу комісії, зауважив, що рішенням виконавчого комітету міської ради для виконання службових обов’язків співробітникам Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції надано право безкоштовного проїзду по м. Чернігову міським електротранспортом.

На завершення керівник комісії акцентував увагу, що тільки об’єднавши зусилля органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій можна ефективно вирішити завдання, які поставлені Постановою Кабінету Міністрів, подякував усім за плідну роботу.

 

За матеріалами відділу з питань діяльності правоохоронних органів міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства

За минулий тиждень виявлено 192 порушення санітарного законодавства 16:34

Майже 870 перевірок і понад 190 виявлених порушень – підсумок роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом минулого тижня Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують роботу у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 809 осіб 16:25

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 8 грудня в області проти Covid проведено 694 218 щеплень першою та другою дозою.

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму 13:17

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.