Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 19:25:46

Підбито підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2011 році

21.12.2011   08:02

На розширеному засіданні обласної міжвідомчої комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді, яке 20 грудня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, підбили підсумки оздоровлення дітей влітку 2011 року.

В нараді взяли участь заступники голів з гуманітарних питань райдержадміністрацій та міськвиконкомів, начальники районних відділів у справах сім’ї та спорту, освіти, головні лікарі центральних районних та міських лікарень, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області.

Відкриваючи засідання, Віктор Тканко зазначив: “Поширеність захворюваності дітей на Чернігівщині зростає і становить 2233,5 на 1000 дитячого населення. Ці красномовні цифри говорять про те, що поліпшення здоров’я дітей має бути одним із найголовніших пріоритетів”.

“Особливо гостро стоїть питання забезпечення реалізації прав дітей на відпочинок та оздоровлення, впровадження нових підходів до організації оздоровчого і відпочинкового процесів, забезпечення високого рівня безпеки життя і здоров’я дітей, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку”, – наголосив він.

Також Віктор Тканко повідомив, що Президент України Віктор Янукович поставив для області невідкладне завдання щодо створення цілорічного закладу оздоровлення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такий заклад має розпочати роботу у 2012 році.

Начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Оксана Сердюк поінформувала присутніх про підсумки оздоровчої кампанії 2011 року. Зокрема, вона відмітила, що в області за даними статистики налічується 94тис.397 дітей віком від 7 до 16 років. Оздоровленням та відпочинком влітку 2011 року було забезпечено 56 тис.675 дітей, що склало 60% і перевищило показники минулого року на 7,7% (в 2010 році – 52,3%). В загальноукраїнському “заліку” область посіла 13 місце при загальноукраїнському показнику надання послуг – 63%.

Найкращі показники оздоровчих та відпочинкових послуг у Варвинському районі та м. Прилуки (понад 70%), Талалаївському і Прилуцькому районах (понад 65%).

Порівнюючи результати оздоровчої кампанії минулого року, Оксана Сердюк відмітила збільшення не лише відсотку, але й кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку, – 56 тис.675 дітей проти 51тис.453 дітей у 2010 році.

Оздоровчі послуги отримали 21тис. 004 дитини, що становить 22,2% від загальної кількості дітей. У 2010 році цей показник був 14,2%.

За її словами, позитивні результати було досягнуті завдяки перерозподілу коштів місцевих бюджетів на забезпечення позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, збільшення кількості закладів оздоровлення та відпочинку шляхом відкриття 1 нового позаміського закладу у Талалаївському районі, відновлення роботи 2 закладів після проведення капітальних ремонтів у Прилуцькому районі та м. Чернігові, збільшенням кількості змін та завантаженості закладів (у порівнянні з минулим роком) у Варвинському, Коропському, Новгород-Сіверському та Щорському районах.

Серед районів та міст області найвищий рівень охоплення дітей оздоровчими послугами у Варвинському районі, м. Чернігові, Щорському районі.

Цього року оздоровчими та відпочинковими послугами було забезпечено:

99% дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

52% дітей-інвалідів (849 осіб), що на 5% більше, ніж 2010 року;

36% дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (4166 осіб), що більше на 12%;

95% дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків (19 осіб), що більше на 36%;

50% дітей, які перебувають на диспансерному обліку (16248 осіб), що більше на 6%.

В області виконано вимоги охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 81,2% (7994 осіб), що на 9,5% більше, ніж 2010 року.

Позитивом, є те, що на Чернігівщині продовжується робота щодо розширення мережі закладів оздоровлення та відпочинку. Після проведення капітального ремонту планується відновлення у 2012 році роботи позашкільного закладу оздоровлення та відпочинку “Юний турист” с. Количівка, Чернігівського району. У перспективі – відновлення роботи дитячого санаторію “Тростянець”.

Також Оксана Сердюк зауважила, що при всіх досягненнях, які спільними зусиллями отримані у 2011 році, є дуже багато проблемних питань, які необхідно проаналізувати і вирішувати вже зараз.

Під час засідання було також заслухано інформацію представників санітарно-епідеміологічної станції області, управлінь освіти, праці та соціального захисту населення, охорони здоров’я ОДА, відділення Фонду соціального страхування, заступників голів Козелецької та Талалаївської РДА, які більш детально зупинилися на проблемних питаннях, що виникали під час організації та проведення оздоровчої кампанії 2011 року.

Підсумовуючи результати наради, Віктор Тканко зазначив, що важливим на сьогодні залишається питання координації зусиль всіх відповідних структур для вирішення існуючих проблем у сфері оздоровлення і відпочинку дітей та проведення оздоровчої кампанії 2012 року на належному рівні.

За результатами засідання готуються відповідні протокольні доручення.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини