Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 07:35:53

Юристи коментують прийняті зміни до законів

18.01.2014   15:33Агенцiя

У зв’язку з набуттям масового характеру випадків порушення громадського порядку під час проведення мирних зібрань, що призводять до захоплення адміністративних будівель, паралізують транспортні комунікації, перешкоджають діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, постала необхідність вдосконалення правових механізмів запобігання таким протиправним діям.

В цьому контексті можу прокоментувати прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року закони не з позиції громадського діяча, а через призму юридичного аналізу.

Ухвалені законопроекти повністю відповідають міжнародним стандартам. Наприклад, такі поняття, як санкція за наклеп або іноземний агент як кваліфікація деяких громадських організацій, власне, запозичені та адаптовані до українських реалій із європейського та американського законодавчого досвіду.

Якщо звернутися до німецького досвіду, то там передбачається кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій. Що стосується відповідальності за наклеп, то кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена у ряді європейських країн та у дев’ятнадцяти американських штатах.

Щодо встановлення додаткового контролю за діяльністю громадських об’єднань, які отримують фінансування з-за кордону, то заходи, передбачені змінами до законодавства, необхідні з метою унеможливлення прихованого та незаконного втручання іноземних суб’єктів в політичну діяльність країни. Поняття статусу іноземного агента для громадських організацій існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації.

Усе це має на меті усунення потенційних загроз національній безпеці, недопущення випадків фінансування екстремістських, терористичних чи інших злочинних організацій з іноземних джерел. Тим більше, що прийняті поправки до законів цілком відповідають міжнародній практиці реагування на подібні правопорушення і не вступають у протиріччя з міжнародними договорами та правовими документами.


Адвокат, член Комітету з питань науки та наукової діяльності Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв
 

Останні новини Чернігівщини

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19

Хворій з Борзнянського району підтверджено діагноз COVID-19 07:27

Лабораторно підтверджено захворювання на коронавірус у госпіталізованої напередодні жительки села Комарівка Борзнянського району.

30 березня -

30 березня - "Теплий Олекса" 07:23

30 березня у народі відзначають "Теплого Олекси" - День святого Олексія, чоловіка Божого, який жив у IV столітті.

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини