Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 13:54:11

Юристи коментують прийняті зміни до законів

18.01.2014   15:33Агенцiя

У зв’язку з набуттям масового характеру випадків порушення громадського порядку під час проведення мирних зібрань, що призводять до захоплення адміністративних будівель, паралізують транспортні комунікації, перешкоджають діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, постала необхідність вдосконалення правових механізмів запобігання таким протиправним діям.

В цьому контексті можу прокоментувати прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року закони не з позиції громадського діяча, а через призму юридичного аналізу.

Ухвалені законопроекти повністю відповідають міжнародним стандартам. Наприклад, такі поняття, як санкція за наклеп або іноземний агент як кваліфікація деяких громадських організацій, власне, запозичені та адаптовані до українських реалій із європейського та американського законодавчого досвіду.

Якщо звернутися до німецького досвіду, то там передбачається кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій. Що стосується відповідальності за наклеп, то кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена у ряді європейських країн та у дев’ятнадцяти американських штатах.

Щодо встановлення додаткового контролю за діяльністю громадських об’єднань, які отримують фінансування з-за кордону, то заходи, передбачені змінами до законодавства, необхідні з метою унеможливлення прихованого та незаконного втручання іноземних суб’єктів в політичну діяльність країни. Поняття статусу іноземного агента для громадських організацій існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації.

Усе це має на меті усунення потенційних загроз національній безпеці, недопущення випадків фінансування екстремістських, терористичних чи інших злочинних організацій з іноземних джерел. Тим більше, що прийняті поправки до законів цілком відповідають міжнародній практиці реагування на подібні правопорушення і не вступають у протиріччя з міжнародними договорами та правовими документами.


Адвокат, член Комітету з питань науки та наукової діяльності Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв
 

Останні новини Чернігівщини

Пресконференція:

Пресконференція: "Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині". ВІДЕО 12:01

27 жовтня в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему «Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині».

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах 11:54

Благоустрій ще одного міні-скверу в Чернігові завершений. Цього разу – на Масанах, біля будинку №56. Ось який вигляд новий сквер має зараз. А до початку робіт тут була невпорядкована зелена зона, на якій паркувалися автомобілі.

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY?

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY? 11:45

Створення сучасних приймальних відділень у дев'яти опорних лікарнях Чернігівської області передбачено в рамках реалізації програми EMERGENCY.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:39

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Від погашення податкового боргу надійшло 54 мільйони гривень

Від погашення податкового боргу надійшло 54 мільйони гривень 11:34

Питання скорочення податкового боргу на постійному контролі керівництва головного управління ДПС у Чернігівській області.