На саміті “Східного партнерства” Україну почули і зрозуміли
«Я підтверджую наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію, — заявив, виступаючи на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Президент Віктор Янукович, – …На цьому шляху нам залишилося зробити лише кілька вирішальних кроків. Йдеться про необхідність підготовки передумов, які забезпечать максимальні результати від імплементації Угоди».
Вважаю, що економічне обґрунтування паузи у підписанні Угоди про асоціацію, яке навів Президент Янукович, переконало європейських лідерів у правильності рішення, прийнятого українським керівництвом.
Про це свідчать і численні висловлювання керівників країн-членів ЄС. Як повідомив Укрінформ, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей та президент Франції Франсуа Олланд наголосили: "Ми відкриті для України". А прем’єр-міністр Італії Енріко Летта, розуміючи складність геополітичного та економічного становища нашої країни, зауважив, що при цьому «потрібно підвести базу під відносини з Росією».
Словом, на саміті у Вільнюсі Україну почули й зрозуміли. Адже там було заявлено про можливість підписання Угоди вже зовсім скоро — на черговій зустрічі, запланованій на лютий-березень наступного року. А до того часу, сподіваймося, буде врегульовано суперечності у взаєминах України з Росією та іншими країнами Митного союзу.
За ці кілька місяців нашій державі належить запровадити ще чимало нововведень, домовитися про рівноправне співробітництво з партнерами на сході і заході. Зміни, яких вимагає ЄС, не приносять миттєвого поліпшення життя. І держава має подбати про те, щоб мінімізувати негативні наслідки, передовсім, для найменш соціально захищених верств населення. А для цього потрібні зважені рішення й розумні закони, а не мітинги й демонстрації.
Голова Громадської ради Світлана Пасталиця
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression