Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 14:23:02

О. Кодола: Влада здійснює спробу фінансової ліквідації місцевого самоврядування

21.11.2013   15:22Агенцiя

По це заявив депутат обласної ради, голова фракції "Батьківщина" Олександр Кодола під час прес-конференції 21 листопада.

З жовтня місяця депутати "Батьківщини" займається проблемою заборгованості Держказначейства. Депутати місцевих рад разом з громадою проводили пікетування органів Держказначейств по всій області, а також ініціювали проведення позачергових сесій з цього питання. Проте, за цей час ситуація не покращилася жодним чином. Заборгованість Держказначейства України перед місцевими бюджетами, підприємствами, організаціями та установами Чернігівщини вже збільшилася до 318 млн гривень.

Упродовж кількох останніх місяців Державне казначейство України не здійснює розрахунків за платіжними дорученнями органів місцевого самоврядування.
          
"Ми є свідками того, як влада здійснює спробу фінансової ліквідації місцевого самоврядування. Уявіть, якби банк указував клієнтові, який відкрив рахунок чи депозит в банку, коли і як йому знімати кошти з нього; чи кредитор керував би підприємцем, розповідаючи, коли та що купляти, або платити зарплату... Ситуація з блокуванням рахунків місцевого самоврядування така ж абсурдна", - зазначив голова фракції "Батьківщина" Олександр Кодола.
 
Мало того, що фактично припинилося фінансування програм місцевого розвитку, за винятком окремих "наближених" міст, так дійшло до того, що навіть захищеними Бюджетним кодексом коштами місцеве самоврядування не може користуватися. Уряд через Держказначейство заліз у кишеню міському самоврядуванню.
  
Інша тема, яка обговорювалась на прес-конференції - це підтримка Чернігівською обласною радою євроінтеграційного курсу напередодні Саміту "Східного партнерства".
  
28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт "Східного партнерства", під час якого очікується підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції. Сьогодні Україна отримала історичний шанс стати повноцінним членом європейської спільноти.
  
"Підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом - важливий крок для розвитку нашої держави, і ми зобов'язані донести позицію народу, місцевих громад до Президента Януковича, в чиїх руках сьогодні доля Угоди", - зазначив Олександр Кодола.
Чернігівська область підтримує євроінтеграційний курс як один із пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики.

14 листопада на черговій сесії Ніжинської міської ради, депутати прийняли рішення стосовно взяття євроінтеграційного курсу. Підписання Угоди про Асоціацію України з ЄС відповідає волі виборців Чернігівської області, оскільки сприятиме і соціально-економічному розвитку Чернігівщини, створенню нових робочих місць, розвитку туризму тощо.

Депутат Чернігівської обласної ради Сергій Журман розказав про проект рішення, який він подав до обласної ради "Про використання прапору Європи у Чернігівській області".

27 листопада відбудеться 15 сесія Чернігівської обласної ради, на яку за ініціативи депутатів від "Батьківщини" виносяться питання щодо затримки виплат коштів Держказначейством, щодо підтримки євро інтеграційного курсу, та про використання прапору Європи в Чернігівській області.


Прес-служба Чернігівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина"

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.