Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 11:40:14

Володимир Хоменко зустрівся з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

13.12.2011   14:56

13 грудня в рамках заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Олександр Соколов зустрілися з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

“Вже минуло чверть століття відтоді, як світ сколихнула жахлива звістка про аварію на реакторі Чорнобильської атомної електростанції, а ми й досі відчуваємо важкі наслідки тієї трагічної події”, – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, звертаючись до присутніх.

Нині в регіоні проживає майже 87 тис. постраждалих громадян, серед яких 16,5 тис. дітей, 10,7 тис. учасників ліквідації на ЧАЕС, 4,7 тис. інвалідів Чорнобильської катастрофи.

Керівник області зауважив, що обласна та районні державні адміністрації постійно працюють над вирішенням питань соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення як бюджетних призначень, так і залучених додаткових джерел фінансування.

В області на виконання Указу Президента України В.Ф.Януковича “Про заходи, пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи” було розроблено та забезпечено проведення заходів присвячених відзначенню роковин.

У зв’язку з відзначенням пам’ятної дати обласному відділенню Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та Чернігівській обласній організації Всеукраїнської громадської організації “Союз Чорнобиль України” з обласного бюджету виділені кошти в розмірі 34, 2 тис. грн. для надання матеріальної допомоги постраждалим внаслідок аварії.

На 2011 рік згідно з Чорнобильськими програмами, віднесеними до компетенції Міністерства соціальної політики України, на соціальний захист постраждалих громадян з державного бюджету області передбачено 50,6 млн. грн., що на 2 млн. грн.. більше, ніж у 2010 році. За 11 місяців поточного року ці кошторисні призначення повністю профінансовані.

У листопаді цього року підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю між Чернігівської облдержадміністрацією, Чернігівським обласним відділенням Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та Чернігівською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації “Союз Чорнобиль України”.

“Обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування і надалі робитимуть усе можливе, щоб забезпечити реалізацію законних прав чорнобильців, поліпшити умови їх життя”, – запевнив присутніх очільник області. Він побажав усім присутнім добра, здоров’я на довгі роки, благополуччя в родинах та вручив відзнаки обласної державної адміністрації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У своєму виступі Валентин Мельничук сказав: “Цей трагічний розділ історії України назавжди залишив сумний слід в наших душах і серцях. Кожен з нас і досі потерпає від жахливих наслідків техногенної катастрофи. Особливо люди, які живуть в зонах забруднення”.

За виявлений героїзм і мужність, активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Валентин Мельничук вручив Почесні грамоти та відзнаки обласної ради:

– Віктору Авраменку – ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції;

– Анатолію Бабенку – заступнику голови Куликівської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, ліквідатору наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії;

– Віктору Бакоцькому – члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, ліквідатору наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії;

– Василю Гайдаєнку – ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції;

– Василю Ніколайчуку – ліквідатору наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії;

– Володимиру Олексієнку – члену ради Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, ліквідатору наслідків Чорнобильської катастрофи ІІ категорії.

 

Від учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до присутніх звернувся Володимир Нікітенко, інвалід війни і ЧАЕС ІІ групи, який у 1986-87 роках брав участь у будівництві доріг Чернігів-Славутич-Чорнобиль та мостових переходів у с.Карповичі та с. Тимоновичі Семенівського району в зоні радіоактивного забруднення. Він подякував представникам обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування за вагому роботу, яка проводиться на регіональному рівні щодо забезпечення реалізації законних прав чорнобильців та поліпшення умов їх життя.

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини