Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 11:10:31

“Український вибір: євроінтеграція чи єепізація ”?

13.12.2011   10:47Агенцiя

В прес-клубі “ПРОСВІТА” відбулося чергове експертне обговорення на тему: “Український вибір: євроінтеграція чи єепізація?”. Партнером виступила Ініціативна група “Оновлення країни”.

Олександр ЯСЕНЧУК, Громадська ініціатива “Оновлення країни”:
– Україна не може обирати куди їй рухатися чи до Європи чи в обійми до Росії, адже ми вже й так географічно, знаходимося в Європі, українці представники однієї з вільних європейських націй.
19 грудня у Києві відбудеться самміт Україна – ЄС, на якому сторони мають намір парафувати Угоду про асоціацію України з ЄС, що передбачає європейську перспективу для нашої держави. Підписання угоди торкнеться не тільки питань економічного співробітництва, але й адаптації українського законодавства, “підняття” соціальних та екологічних стандартів до рівня ЄС.
Звичайно Україна пов’язана з Росією, проте близьке співробітництво з ЄС не зашкодить нашим відносинам. Росія сама намагається потрапити кола Європейських країн.

Василь ЧЕПУРНИЙ, голова чернігівського товариства “Просвіта ім.. Т.Г.Шевченка”:
– Україна одна з найбільших країн Європи. Європа не може проковтнути нашу державу. Причина не в тому, що у нас закони не ті, а тому що в Євросоюзі не має політичної доцільності.
В принципі Україна – європейська держава, але ми нікуди не дінемося від Росії. Росія, за словами росіянина Сабурова – це колоніальні землі України. А, тому ми відповідальні за ті процеси, які протікають в РФ.
Думаю, що багатовекторна зовнішня політика Кучми була абсолютно правильною. ЇЇ дотримка – це наша доля.

Павло ПУЩЕНКО, голова громадської організації “Ініціатива”:
– Треба відштовхуватися від економіки. Ми бажаємо у Європу, у нас дуже тісні економічні зв’язки з Росією. Нам українцям треба згадати з чого починався Європейський Союз – це об’єднання вугілля та сталі. Тому Україні у пошуку та виборі своїх “векторів”, потрібно виходити виключно з економічних інтересів.

Нагадаємо, що президента України Віктора Януковича офіційно запросили на саміт ЄврАзЕС, який відбудеться 19 грудня в Москві.
За її інформацією, запрошення було передано Януковичу 30 листопада під час зустрічі зі спікером Ради Федерації Федеральних зборів РФ Валентиною Матвієнко.

Сам документ датовано 14 листопада.

Як відомо, на 19 грудня в Києві запланований саміт Україна – ЄС, на якому, як очікувалося, мають прийняти стратегічно важливі рішення для інтеграції України в Євросоюз.

Інформація про те, що Янукович може замість участі в саміті Україна – ЄС бути того дня в Москві, з’явилася вперше 23 листопада.

Янукович не спростував і не підтвердив цю інформацію, а заявив, що буде там, де необхідно.

Бондарев Олександр

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини