Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 04:25:24

В облдержадміністрації презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”

29.10.2013   19:05

Міжнародне співробітництво – є однією з найбільш актуальних питань сьогодення. У розширенні зовнішніх багатогалузевих зв’язків велике значення мають прикордонні території, де перш за все виникають та реалізуються спільні інтереси України та сусідніх держав. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час наради щодо обговорення містобудівного розвитку області.

Представники державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” під час заходу презентували проект містобудівного розвитку транскордонного регіону Україна-Росія в межах Єврорегіону “Дніпро”. Розробка проекту, яка розпочалась у минулому році, наближається до завершення. Тому фахівці вирішили ознайомити з матеріалами керівництво області, прикордонних районів, відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, організацій області та з урахуванням їх зауважень і пропозицій внести відповідні корективи до проекту.

Як зазначалося, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2010р. № 1088 “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011 – 2015 роки” протягом 2011 – 2015рр. передбачене розроблення спільного українсько-російського проекту містобудівного розвитку, що бере участь у транскордонному співробітництві.

Виконання спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро” – є одним з етапів реалізації загальної концепції розвитку транскордонного простору України, визначеної Генеральною схемою планування території України, схемами планування територій областей України та Російської Федерації.

Метою розробки транскордонного проекту є визначення основних проблем прикордонного регіону, вузлів транскордонного співробітництва та формулювання пропозицій щодо розвитку прикордонних територій.

Подальша реалізація спільного українсько-російського транскордонного містобудівного проекту в межах Єврорегіону “Дніпро”, сприятиме ефективному використанню природно-ресурсного і трудового потенціалу; спільному вирішенню екологічних проблем двох держав, зокрема щодо радіаційно-забруднених територій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС з метою мінімізації її наслідків; удосконаленню транспортної системи українсько-російського прикордоння, територіальної організації виробництва і розселення з урахуванням можливостей формування транскордонних економічних кластерів; забезпеченню підвищення потенціалу малих населених пунктів, які розташовані у межах прикордонної смуги і характеризувалися у розвитку за останній період депресивними ознаками; розробці спільних прикордонних туристично-рекреаційних зон з метою активізації використання об’єктів культурної спадщини та узгодженню планувальної структури та функціонального зонування територій, здійсненого в процесі розробки регіональних містобудівних проектів в Україні.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини