Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 12:11:33

VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн з питань надання освіти та соціалізації в суспільстві дітей з вадами зору

12.10.2013   08:07

11 жовтня в Чернігові розпочала роботу VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн на тему: “Повна участь у суспільстві: все починається з раннього втручання та амбулаторної освітньої підтримки”.

Поділитися своїми науково-методичними напрацюваннями щодо введення нових педагогічних підходів та інноваційних навчальних технологій, перспектив суттєвого оновлення системи спеціальної освіти дітей з обмеженими візуальними можливостями до Чернігова прибули представники Міжнародної ради з освіти та реабілітації людей з порушеннями зору (ICEVI – Europe), фахівці міністерства освіти і науки, науковці зі столиці і регіонів України, а також їх колеги з Нідерландів, Італії, Російської Федерації та ряду інших країн.

У заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, колишній президент Міжнародної Ради з Освіти і Реабілітації Людей з Порушенням Зору – Європа Ганс Веллінг, представники Міжнародної організації ІСЕVI, фахівці Міністерства освіти і науки України, науковці Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, педагогічні колективи Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів і Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для сліпих та слабозорих дітей І-ІІІ ступенів № 23, громадської батьківської організації “Голос батьків”.

Метою проведення такого форуму є суттєве оновлення системи спеціальної освіти, її форм і змісту, впровадження нових педагогічних підходів та інноваційних технологій.

“Чернігівщина ХХІ століття – це нова якість освіти. Метою реформування освітньої галузі області є надання якісних освітніх послуг. Робота у цій сфері направлена на підвищення рівня життя людей та виконання Нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича “Діти – майбутнє України”, запровадження нових державних стандартів дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року”, – наголосив Юрій Музика під час відкриття конференції.
За його словами, Чернігівщина стала однією з перших областей України, яка взяла участь у міжнародних проектах Матра “Джус” (2001-2003 роки) та “Привіт” (2005-2008 роки), спрямованих на покращення якості життя глухих дітей.
Від імені голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та від себе особисто Юрій Музика побажав всім учасникам Міжнародної конференції творчих успіхів, задоволення від роботи та спілкування, гарних вражень від перебування на древній Чернігівській землі.

Вітаючи учасників міжнародної конференції, Іван Коробка, зокрема наголосив що на Чернігівській землі зустрілися представники різних країн, котрі не байдужі до проблем дітей із обмеженими візуальними можливостями та щиро бажають полегшити їхнє входження у суспільне життя.
Керівник висловив переконання, що дводенна конференція набуде більш глибокого розуміння всього комплексу обговорюваних проблем і дозволить підготувати якісні і корисні пропозиції з питань реабілітації дітей з обмеженими зоровими можливостями.
На завершення свого виступу Іван Коробка висловив упевненість, що древній Сіверський край буде для всіх учасників міжнародного зібрання місцем продуктивного обміну творчими ідеями, корисних професійних знайомств і, звичайно ж, майданчиком для обговорення і вирішення багатьох актуальних питань, пов’язаних з порушеною тематикою. Він також побажав науковцям конструктивної та плідної роботи, цікавого спілкування та успішної реалізації усіх планів і задумів

Протягом двох днів під час секційних засідань, семінарів та презентацій учасники конференції з різних країн зможуть обмінятися досвідом, знаннями та виробити спільні шляхи і підходи для покращення життя дітей з вадами зору.

Конференція є підсумком реалізації трирічного проекту співробітництва “На сонці” між обласними управліннями освіти і науки Чернігівської і Донецької області та голландськими організаціями – фондом “Royal Visio” і благодійною організацією “ProForKids”.
 

Останні новини Чернігівщини

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків 09:27

Протягом листопада 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,4 млрд грн податків та зборів.

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна 09:22

Директор Чернігівської броварні AB InBev Efes Україна Євген Ворожко увійшов до складу оновленої наглядової ради Національного університету «Чернігівська політехніка».

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають 09:19

Значне погіршення погодних умов — дощ з мокрим снігом та значні пориви вітру – у ніч з 8 на 9 грудня призвели до пошкодження повітряних ліній електропостачання (ЛЕП) практично по всій Чернігівщині.

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19 09:12

12 376 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".