Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 02:16:00

Чернігівська влада ігнорує вимогу прокуратури забезпечити виконання закону “Про доступ до публічної інформації”

10.12.2011   12:44Агенцiя

Про це йдеться в інформації отриманої Чернігівським освітнім центром “Ініціатива” від прокуратури м.Чернігів.

Міська громадська організація Чернігівський освітній центр “Ініціатива” ще в кінці вересня 2011 року звернувся до обласної прокуратури з заявою про порушення Чернігівською міською радою законодавства про доступ до публічної інформації. Громадська організація звертала увагу прокуратури, зокрема, на факт відсутності частини рішень Чернігівської міської ради на офіційному веб-сайті ради – всі рішення та проекти рішень, які стосуються земельних питань міська рада відмовляється оприлюднювати.

Варто відзначити, що чернігівська прокуратура підтримала в цьому питанні позицію громадської організації. І вже 21 вересня прокуратура внесла подання до міської ради щодо усунення порушення законодавства.

Прокуратура констатувала, що Чернігівська міська рада дійсно не дотримується вимог ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. “Своїми діями щодо неповного та несвоєчасного оприлюднення рішень, посадовці Чернігівської міської ради порушують гарантоване Конституцією за законами України право громадян на інформацію”, – йдеться в поданні прокуратури м.Чернігова.

Також прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності винних осіб за незалежне ставлення до службових обов’язків та порушення вимог закону.

13 жовтня до прокуратури Чернігова надійшла відповідь від міської ради. Чиновники ради пояснюють, що на їх думку положення частини 3 статті 15 ЗУ “Про доступ до публічної інформація”, згідно якого “проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду” на Чернігівську раду не поширюється.

В Чернігівській раді відштовхуються від ЗУ “Про місцеве самоврядування”, в якому встановлена інша норма – не пізніше як за 10 днів оприлюднювати проекти рішень.

Крім того, зазначають в міській раді, “проекти рішень та рішення ради, пов’язані з регулюванням земельних правовідносин містять інформацію про фізичних осіб (персональні дані) та є актами органу місцевого самоврядування приватно правного, а не публічно-правного характеру”. Таким чином в міській владі аргументують відмову взагалі оприлюднювати земельні рішення.

Проте прокуратура не погодилася з відповіддю міської ради і міському голові Олександру Соколову було скеровано лист щодо повторного розгляду подання з обґрунтуванням незгоди.

Наразі міська влада Чернігова продовжує ігнорувати вимоги закону про доступ до публічної інформації – на офіційному веб-сайті у розділі Публічна інформація відсутні рішення пов’язані з земельними питаннями.

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6084-chernigivska-vlada-ignoruje-vymogu-prokuratury-zabezpechyty-vykonannja-zu-lpro-dostup-do-publichnoji-informacijir-

Прес-служба ЧОЦ “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.