Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 02:15:30

Чернігівська влада ігнорує вимогу прокуратури забезпечити виконання закону “Про доступ до публічної інформації”

10.12.2011   12:44Агенцiя

Про це йдеться в інформації отриманої Чернігівським освітнім центром “Ініціатива” від прокуратури м.Чернігів.

Міська громадська організація Чернігівський освітній центр “Ініціатива” ще в кінці вересня 2011 року звернувся до обласної прокуратури з заявою про порушення Чернігівською міською радою законодавства про доступ до публічної інформації. Громадська організація звертала увагу прокуратури, зокрема, на факт відсутності частини рішень Чернігівської міської ради на офіційному веб-сайті ради – всі рішення та проекти рішень, які стосуються земельних питань міська рада відмовляється оприлюднювати.

Варто відзначити, що чернігівська прокуратура підтримала в цьому питанні позицію громадської організації. І вже 21 вересня прокуратура внесла подання до міської ради щодо усунення порушення законодавства.

Прокуратура констатувала, що Чернігівська міська рада дійсно не дотримується вимог ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. “Своїми діями щодо неповного та несвоєчасного оприлюднення рішень, посадовці Чернігівської міської ради порушують гарантоване Конституцією за законами України право громадян на інформацію”, – йдеться в поданні прокуратури м.Чернігова.

Також прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності винних осіб за незалежне ставлення до службових обов’язків та порушення вимог закону.

13 жовтня до прокуратури Чернігова надійшла відповідь від міської ради. Чиновники ради пояснюють, що на їх думку положення частини 3 статті 15 ЗУ “Про доступ до публічної інформація”, згідно якого “проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду” на Чернігівську раду не поширюється.

В Чернігівській раді відштовхуються від ЗУ “Про місцеве самоврядування”, в якому встановлена інша норма – не пізніше як за 10 днів оприлюднювати проекти рішень.

Крім того, зазначають в міській раді, “проекти рішень та рішення ради, пов’язані з регулюванням земельних правовідносин містять інформацію про фізичних осіб (персональні дані) та є актами органу місцевого самоврядування приватно правного, а не публічно-правного характеру”. Таким чином в міській владі аргументують відмову взагалі оприлюднювати земельні рішення.

Проте прокуратура не погодилася з відповіддю міської ради і міському голові Олександру Соколову було скеровано лист щодо повторного розгляду подання з обґрунтуванням незгоди.

Наразі міська влада Чернігова продовжує ігнорувати вимоги закону про доступ до публічної інформації – на офіційному веб-сайті у розділі Публічна інформація відсутні рішення пов’язані з земельними питаннями.

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6084-chernigivska-vlada-ignoruje-vymogu-prokuratury-zabezpechyty-vykonannja-zu-lpro-dostup-do-publichnoji-informacijir-

Прес-служба ЧОЦ “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини