Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 10:51:46

У Корюківці згадають трагедію

10.12.2011   12:29Агенцiя

Бригади рятувальників з Чернігівщини одними з перших після катастрофи на Чорнобильській АЕС гасили палаючий реактор.

Ніколи не забудуть вдячні нащадки подвиг 343 працівників пожежної охорони: понад 70% Чернігівського зведеного загону отримали перевищену дозу опромінення і втрачали свідомість на бойових позиціях, проте ніхто з них не відмовився від виконання завдань.

Зачепила регіон і радіаційна хмара: гіркий слід Чорнобиля торкнувся шести районів області. До ІІІ і IV зон радіоактивного забруднення було віднесено 250 населених пунктів. Тож у день ушанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тут відбудуться мітинги-реквієми і покладання квітів до пам’ятників героям-ліквідаторам. Один з них навесні відкрився в м. Корюківці.

Територія району — одна з найбільш потерпілих від атомного лиха в області. Чорнобильська напасть тут зачепила майже кожну другу родину. Тож на вшанування  ліквідаторів катастрофи збирали кошти по гривні. Назбирали 160 тис. грн і за проектом полтавчанина Юрія Куріліна спорудили пам’ятник, на якому ліквідатори з полегкістю дивляться в чисте небо.

В області, за словами голови Чернігівської обласної адміністрації Володимира Хоменка, діє 7 державних програм для захисту населення, котре постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

— У 2011 році на фінансування чорнобильських програм виділено майже 50 млн грн. Вони спрямовуються на виплати компенсацій і допомог, а також на оздоровлення та санаторне лікування потерпілих, насамперед дітей.

Голова Корюківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» підполковник запасу Микола Скотар розповів, що чорнобильці з вдячністю приймають будь-яку допомогу:

— У нас в організації є інваліди першої групи, в яких захворювання не пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи через його пізніший розвиток. Справжні герої, які гасили атомну пожежу, паралізовані, без ніг. Ми раді матеріальній підтримці: завдяки меценатам цьогоріч уперше за діяльність організації, окрім грамот і медалей, вручили ліквідаторам по 500 гривень.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/u-koryukivci-zgadayut-tragediyu/

Останні новини Чернігівщини

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

Служба зайнятості навчає консультантів роботодавця

Служба зайнятості навчає консультантів роботодавця 10:10

Влітку в державній службі зайнятості стартував новий проект – інститут консультанта роботодавця. Щоб опанувати нові методи надання послуг роботодавцям, 18 листопада в Чернігівському обласному центрі зайнятості розпочато дводенний тренінг для фахівців служби зайнятості, які працюватимуть консультантами роботодавців. Навчання проводить доцент кафедри психології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості Людмила Бегеза.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання 09:39

Питання, які виносяться на розгляд сорок восьмої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила погоджувальна рада. Пленарне засідання сесії відбудеться 28 листопада.

Голова ОДА провів робочу зустріч з новим прокурором області

Голова ОДА провів робочу зустріч з новим прокурором області 09:24

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко сьогодні зустрівся з новопризначеним прокурором області Андрієм Парусовим.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:14

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 листопада до 8:00 19 листопада 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини