Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 грудня, 11:17:25

Жителям Чернігівщини – якісні медичні послуги

03.09.2013   13:45

Питання підвищення рівня якості медичних послуг розглянули та обговорили учасники наради, яку 2 вересня провів в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика. Зокрема, йшлося про проміжні підсумки реалізації пілотного проекту щодо встановлення європейських цін на лікарські засоби.

Звертаючись до присутніх, Юрій Музика зазначив, що встановлення референтних цін на ліки в країні відбувається у рамках виконання доручень Президента України Віктора Януковича щодо якісного медичного забезпечення населення. “Глава держави наголошує, що питання забезпечення населення якісними медичними послугами є пріоритетним для держави”, – підкреслив Юрій Музика.

За його словами, актуальність проблеми захворювання на гіпертонічну хворобу зумовлена тим, що це – одне з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області.

“Проблема гіпертонічної хвороби давно вийшла за рамки суто медичної і весь світ визнає її соціальною проблемою, яка впливає на здоров’я суспільства і тривалість життя громадян”, – підкреслив він.

З 2012 року в області запроваджена реалізація пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У рамках реалізації проекту на часткове відшкодування вартості лікарських засобів області виділено субвенцію державного бюджету в сумі 3,9 млн. грн. Лікарями медичних закладів виписано близько 220 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, задіяних в пілотному проекті. Понад 70 тисяч хворих з гіпертонічною хворобою придбали ліки за зниженими цінами, що дало змогу їм зекономити майже 780 тис.грн. власних коштів.

За рахунок централізованих поставок Міністерства охорони здоров’я України область отримала сучасну рентгенівську кардіоваскулярну систему Philips Medical System Allura Xper FD 10, вартістю 9,5 млн. грн. Ангіографічне обладнання встановлено в обласному центрі серцево-судинної хірургії, який розташований на базі міської лікарні №2 Чернігівської міської ради. В середньому за рік в центрі отримують лікування більше 1500 хворих та проводиться біля 1300 оперативних втручань.

На Чернігівщині діє регіональна програма “Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012-2015 роки”. На виконання програми в обласному бюджеті передбачаються кошти на придбання кардіовиробів та витратних матеріалів для проведення кардіоангіохірургічних операцій при гострому коронарному синдромі, зокрема, набори для коронарографії, набори для стентування коронарних судин, стент-системи для стентування коронарних судин.
 

Останні новини Чернігівщини

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини