Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 01:46:19

Чернігів підписав Угоду про співробітництво з македонським містом Прілеп

05.12.2011   19:39Агенцiя

У Чернігова з’явився партнер у Республіці Македонія – місто Прілеп.

Відповідну Угоду про співробітництво у рамках візиту македонської делегації до Чернігова підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та градоначальник общини Прілеп Мар’ян Рістескі.

Документ, зокрема, передбачає розвиток співпраці у гуманітарній сфері – освіті, науці, культурі. Йдеться про обміни групами школярів і студентів, творчих колективів, проведення двосторонніх зустрічей та обмін офіційними делегаціями. Крім того, в Угоді задекларовано наміри налагодити співпрацю щодо розвитку фізкультури і спорту. Серед іншого передбачається співпраця у видах спорту для людей з обмеженими можливостями.

Під час зустрічі у міській раді О.Соколов та М.Рістескі презентували економічний потенціал міст, особливості історичного розвитку та можливі спільні перспективи.

Керівники українського та македонського міста виявили багато спільного між громадами, які вони очолюють. Зокрема, йдеться про багату й унікальну історичну спадщину, що значною мірою ґрунтується на традиціях православ’я, та про орієнтацію на розвиток спорту, туризму, культурних традицій.

“Ми схожі характером, у нас багато спільного”, – зауважив Чернігівський міський голова. Він також підкреслив, що Чернігів відкритий до співпраці і зацікавлений у партнерстві з європейськими містами.

М.Рістескі висловив сподівання, що так само буде налагоджуватися економічна співпраця, адже у складі македонської делегації Чернігів відвідали представники провідних підприємств м. Прілеп.

Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Ацо Спаценоскі підкреслив, що Україна та Македонія розвивають партнерські стосунки.

“Наші дружні стосунки мають історичні корені, а потенціал співробітництва ми вбачаємо в розвитку економічної співпраці”, – сказав він.

На завершення зустрічі міські голови обох міст обмінялися подарунками. Так, керівник македонського міста подарував колезі з Чернігова ікону Святого Миколая, який вважається покровителем м. Прілеп.


Довідка:

Прілеп – місто у південній Македонії з населенням 80 тис. жителів, розташоване на відстані 128 км від столиці Скоп’є. Більшість населення Прілепа складають македонці (93%),

Місто засноване на руїнах стародавнього Стіберра, що входило до складу Римської імперії. Вперше згадується у 1014році.

Сучасний Прілеп є центром вирощування тютюну та виготовлення сигарет у Македонії, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю і харчової промисловості. Місто також постачає на світовий ринок велику кількість чистого білого мармуру.

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.