Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 грудня, 07:51:13

Чернігів підписав Угоду про співробітництво з македонським містом Прілеп

05.12.2011   19:39Агенцiя

У Чернігова з’явився партнер у Республіці Македонія – місто Прілеп.

Відповідну Угоду про співробітництво у рамках візиту македонської делегації до Чернігова підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та градоначальник общини Прілеп Мар’ян Рістескі.

Документ, зокрема, передбачає розвиток співпраці у гуманітарній сфері – освіті, науці, культурі. Йдеться про обміни групами школярів і студентів, творчих колективів, проведення двосторонніх зустрічей та обмін офіційними делегаціями. Крім того, в Угоді задекларовано наміри налагодити співпрацю щодо розвитку фізкультури і спорту. Серед іншого передбачається співпраця у видах спорту для людей з обмеженими можливостями.

Під час зустрічі у міській раді О.Соколов та М.Рістескі презентували економічний потенціал міст, особливості історичного розвитку та можливі спільні перспективи.

Керівники українського та македонського міста виявили багато спільного між громадами, які вони очолюють. Зокрема, йдеться про багату й унікальну історичну спадщину, що значною мірою ґрунтується на традиціях православ’я, та про орієнтацію на розвиток спорту, туризму, культурних традицій.

“Ми схожі характером, у нас багато спільного”, – зауважив Чернігівський міський голова. Він також підкреслив, що Чернігів відкритий до співпраці і зацікавлений у партнерстві з європейськими містами.

М.Рістескі висловив сподівання, що так само буде налагоджуватися економічна співпраця, адже у складі македонської делегації Чернігів відвідали представники провідних підприємств м. Прілеп.

Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Ацо Спаценоскі підкреслив, що Україна та Македонія розвивають партнерські стосунки.

“Наші дружні стосунки мають історичні корені, а потенціал співробітництва ми вбачаємо в розвитку економічної співпраці”, – сказав він.

На завершення зустрічі міські голови обох міст обмінялися подарунками. Так, керівник македонського міста подарував колезі з Чернігова ікону Святого Миколая, який вважається покровителем м. Прілеп.


Довідка:

Прілеп – місто у південній Македонії з населенням 80 тис. жителів, розташоване на відстані 128 км від столиці Скоп’є. Більшість населення Прілепа складають македонці (93%),

Місто засноване на руїнах стародавнього Стіберра, що входило до складу Римської імперії. Вперше згадується у 1014році.

Сучасний Прілеп є центром вирощування тютюну та виготовлення сигарет у Македонії, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю і харчової промисловості. Місто також постачає на світовий ринок велику кількість чистого білого мармуру.

Останні новини Чернігівщини

Новації у застосуванні РРО обговорили під час

Новації у застосуванні РРО обговорили під час "круглого столу" 15:16

Про новації та етапи запровадження програмних РРО поспілкувалися під час «круглого столу» фахівці податкової служби області та чернігівські підприємці.

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом "За кращий акторський ансамбль" 14:59

Цього року XIV Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», що проходив у Гомелі (Республіка Білорусь) 3–7 грудня, був приурочений до відзначення 80-річчя заснування Гомельського обласного драматичного театру.

Знову перенесли відключення аналогового телебачення

Знову перенесли відключення аналогового телебачення 14:47

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення терміну вимкнення аналогового мовлення в Україні на 30 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування 14:42

Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.

Відбувся день спеціаліста

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33

Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.