Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 08:28:25

Чернігівщина – пілотний регіон по реалізації Гранту Світового банку з питань удосконалення системи соціальної допомоги

31.07.2013   12:38Агенцiя

30 липня в.о. голови облдержадміністрації Микола Стрілець зустрівся з представниками Світового Банку та Міністерства соціальної політики України, які займаються реалізацією Гранту для України на підготовку проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги».

Старший спеціаліст з питань соціального захисту Світового Банку Катерина Петрина розповіла присутнім про суть нового проекту Міністерства соціальної політики України, для якого обрано Чернігівську область як пілотну.

За її словами, це вже другий спільний проект Міністерства і Світового банку. Він є продовженням попереднього, але в ньому з’являється нова сфера діяльності — деінституалізація дітей. Є Указ Президента України, стратегія Уряду з подолання сирітства, є бажання у держави розвивати сімейні форми виховання. Але через брак коштів не все можна одразу реалізувати.

Фінансовий ресурс слід додавати поступово і зважено. Спочатку потрібно детально вивчити, що потрібно кожній області, щоб розробити як процес трансформації самих інтернатних закладів, так і впровадження сімейних форм виховання.

Тому доречною є співпраця Міністерства зі Світовим банком. На етапі підготовки Банк дає Міністерству Грант (кошти, які не повертаються) для підготовки майбутнього проекту, який буде впроваджуватися протягом 6 років. На його реалізацію будуть даватися вже кредитні кошти, які повертатиме держава.

Гроші Гранту виділяються на 2 області, щоб розробити інструментарій і деталізувати план заходів на 6 років з переліком того, що необхідно зробити з обрахунком вартості. В подальшому цей інструментарій буде застосовуватися і в інших областях.

Робоча група, яка складатиметься з міжнародних і вітчизняних експертів, повинна буде оцінити потреби області в послугах для сімейного виховання. Але група не зможе детально вивчити кожен інтернат області, тому потрібна допомога у визначенні 4 закладів для аналізу, щоб потім запропонувати оптимальний шлях для їх майбутньої трансформації.

Перебуваючи на Чернігівщині, представники Світового Банку та Міністерства соціальної політики України ознайомилися з роботою Ніжинського дитячого будинку-інтернату, відвідали комунальний заклад медико-соціального захисту „Прилуцький обласний будинок дитини «Надія»”, побували в Удайцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ст.
 

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини