Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 15:13:44

Чернігівщина – пілотний регіон по реалізації Гранту Світового банку з питань удосконалення системи соціальної допомоги

31.07.2013   12:38Агенцiя

30 липня в.о. голови облдержадміністрації Микола Стрілець зустрівся з представниками Світового Банку та Міністерства соціальної політики України, які займаються реалізацією Гранту для України на підготовку проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги».

Старший спеціаліст з питань соціального захисту Світового Банку Катерина Петрина розповіла присутнім про суть нового проекту Міністерства соціальної політики України, для якого обрано Чернігівську область як пілотну.

За її словами, це вже другий спільний проект Міністерства і Світового банку. Він є продовженням попереднього, але в ньому з’являється нова сфера діяльності — деінституалізація дітей. Є Указ Президента України, стратегія Уряду з подолання сирітства, є бажання у держави розвивати сімейні форми виховання. Але через брак коштів не все можна одразу реалізувати.

Фінансовий ресурс слід додавати поступово і зважено. Спочатку потрібно детально вивчити, що потрібно кожній області, щоб розробити як процес трансформації самих інтернатних закладів, так і впровадження сімейних форм виховання.

Тому доречною є співпраця Міністерства зі Світовим банком. На етапі підготовки Банк дає Міністерству Грант (кошти, які не повертаються) для підготовки майбутнього проекту, який буде впроваджуватися протягом 6 років. На його реалізацію будуть даватися вже кредитні кошти, які повертатиме держава.

Гроші Гранту виділяються на 2 області, щоб розробити інструментарій і деталізувати план заходів на 6 років з переліком того, що необхідно зробити з обрахунком вартості. В подальшому цей інструментарій буде застосовуватися і в інших областях.

Робоча група, яка складатиметься з міжнародних і вітчизняних експертів, повинна буде оцінити потреби області в послугах для сімейного виховання. Але група не зможе детально вивчити кожен інтернат області, тому потрібна допомога у визначенні 4 закладів для аналізу, щоб потім запропонувати оптимальний шлях для їх майбутньої трансформації.

Перебуваючи на Чернігівщині, представники Світового Банку та Міністерства соціальної політики України ознайомилися з роботою Ніжинського дитячого будинку-інтернату, відвідали комунальний заклад медико-соціального захисту „Прилуцький обласний будинок дитини «Надія»”, побували в Удайцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ст.
 

Останні новини Чернігівщини

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

Наймасштабніша партія і гучне затримання контрабанди цигарок на Чернігівщині

Наймасштабніша партія і гучне затримання контрабанди цигарок на Чернігівщині 13:40

Увечері, 7 серпня, в пункт пропуску «Нові Яриловичі» на в’їзд в Україну смугою руху «червоний коридор» прибув вантажний автомобіль марки «Даф» За кермом транспортного засобу білоруської реєстрації був 29 річний громадянин Білорусі.

У Чернігівській міськраді привітали будівельників з прийдешнім професійним святом

У Чернігівській міськраді привітали будівельників з прийдешнім професійним святом 13:31

Напередодні Дня будівельника, який відзначається традиційно в другу неділю серпня, в Чернігівській міській раді відбулося нагородження кращих працівників цієї галузі нашого міста.

У Чернігівській області виявлено +28 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено +28 нових випадків COVID-19 13:25

За даними Управління охорони здоров’я станом Чернігівської ОДА на 13.00 суботи 8 серпня в області зафіксовано 28 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини