Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 04:52:38

Близько 80 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання в області

31.07.2013   10:19

Стан виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року обговорили на черговому засіданні координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації, яке відбулося 30 липня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Реалізація права дітей, які втратили піклування рідних батьків, на виховання у сім’ї є одним із загальнодержавних пріоритетів.

Як повідомив Юрій Музика, Глава держави Віктор Янукович своїм Указом «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства до 2020 року» вказує на необхідність концептуальних змін у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в напрямку профілактики соціального сирітства шляхом надання якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку сім'ї.

Для цього в державі введено посади фахівців соціальної роботи, які мають забезпечувати раннє виявлення кризових явищ, попереджувати проблеми у сім'ях та своєчасно надавати їм допомогу.

Одночасно із вдосконаленням системи соціальних послуг дітям і сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, мають активно розвиватись сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це дозволить в повному обсязі забезпечити виконання ініціатив Президента щодо реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та у безпечному родинному оточенні.

Приріст у І-му півріччі 2013 року році по відношенню до аналогічного періоду минулого року питомої ваги дітей зазначеної категорії, охоплених сімейними формами виховання, склав по області + 3,9% (з 75,6% станом на 01.07.2012 до 79,5% на 01.07.2013 року).

З кожним роком розширюється мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Станом на 1 липня поточного року вищезазначена мережа налічує 11 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та 197 прийомних сімей, в яких знайшла родинне тепло 381 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (ДБСТ – 70 вихованців, ПС – 311 прийомних дітей), що на 12,4% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (на 01.07.2012 року мережа ПС, ДБСТ нараховувала 339 дітей).

Підбиваючи підсумки засідання, Юрій Музика зазначив, що потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб жодна обездолена чи скривджена дитина не залишалась наодинці зі своїми проблемами. Кожна така дитина має відчувати на собі турботу держави.

“Президент України вважає, що діяльність місцевих органів виконавчої влади має бути спрямована не на подолання наслідків сирітства, а на вчасне виявлення «кризових» сімей, надання їм якісних соціальних послуг для попередження вилучення дитини з сім'ї та збереження родини”, – наголосив в.о. заступника голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.