Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 11:26:27

Близько 80 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання в області

31.07.2013   10:19

Стан виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року обговорили на черговому засіданні координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації, яке відбулося 30 липня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Реалізація права дітей, які втратили піклування рідних батьків, на виховання у сім’ї є одним із загальнодержавних пріоритетів.

Як повідомив Юрій Музика, Глава держави Віктор Янукович своїм Указом «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства до 2020 року» вказує на необхідність концептуальних змін у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в напрямку профілактики соціального сирітства шляхом надання якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку сім'ї.

Для цього в державі введено посади фахівців соціальної роботи, які мають забезпечувати раннє виявлення кризових явищ, попереджувати проблеми у сім'ях та своєчасно надавати їм допомогу.

Одночасно із вдосконаленням системи соціальних послуг дітям і сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, мають активно розвиватись сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це дозволить в повному обсязі забезпечити виконання ініціатив Президента щодо реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та у безпечному родинному оточенні.

Приріст у І-му півріччі 2013 року році по відношенню до аналогічного періоду минулого року питомої ваги дітей зазначеної категорії, охоплених сімейними формами виховання, склав по області + 3,9% (з 75,6% станом на 01.07.2012 до 79,5% на 01.07.2013 року).

З кожним роком розширюється мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Станом на 1 липня поточного року вищезазначена мережа налічує 11 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та 197 прийомних сімей, в яких знайшла родинне тепло 381 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (ДБСТ – 70 вихованців, ПС – 311 прийомних дітей), що на 12,4% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (на 01.07.2012 року мережа ПС, ДБСТ нараховувала 339 дітей).

Підбиваючи підсумки засідання, Юрій Музика зазначив, що потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб жодна обездолена чи скривджена дитина не залишалась наодинці зі своїми проблемами. Кожна така дитина має відчувати на собі турботу держави.

“Президент України вважає, що діяльність місцевих органів виконавчої влади має бути спрямована не на подолання наслідків сирітства, а на вчасне виявлення «кризових» сімей, надання їм якісних соціальних послуг для попередження вилучення дитини з сім'ї та збереження родини”, – наголосив в.о. заступника голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Перша окрема танкова Сіверська бригада повернулася з району бойових дій

Перша окрема танкова Сіверська бригада повернулася з району бойових дій 09:15

Особовий склад 1-ї отбр оперативного командування «Північ» після 10-місячного виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей повернувся у пункт постійної дислокації в Чернігівську область.

Рішення суду щодо передачі приміщення гуртожитку в місті Чернігові у комунальну власність виконано

Рішення суду щодо передачі приміщення гуртожитку в місті Чернігові у комунальну власність виконано 09:07

За втручання прокуратури області приміщення гуртожитку передано у комунальну власність територіальної громади.

Найкращих дільничних офіцерів поліції Чернігівщини відзначили за ефективну роботу

Найкращих дільничних офіцерів поліції Чернігівщини відзначили за ефективну роботу 09:04

За результатами роботи в першому півріччі цього року керівництво поліції нагородило заохочувальними відзнаками та подяками кращих дільничних офіцерів.

Чернігів: рятувальники підняли та транспортували до карети швидкої допомоги чоловіка у критичному стані, який упав до підвального поверху новобудови

Чернігів: рятувальники підняли та транспортували до карети швидкої допомоги чоловіка у критичному стані, який упав до підвального поверху новобудови 08:59

10 липня о 14:34 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про падіння чоловіка 1958 року народження у підвальний поверх новобудови приватного житлового будинку, що у обласному центрі по вул. Олександра Лазаревського.

11 липня - Всесвітній день шоколаду

11 липня - Всесвітній день шоколаду 08:50

Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. З найдавніших часів, шоколад використовувався, як напій.

АНОНСИ ПОДІЙ