Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 жовтня, 06:49:42

Обговорили питання протидії торгівлі людьми

27.07.2013   11:40Агенцiя

25 липня у Чернігові відбувся семінар-тренінг з питань протидії торгівлі людьми, організований Міністерством соціальної політики спільно з Міжнародним жіночим правозахисним центром "Ла Страда Україна".

В рамках заходу було проведено засідання "круглого столу", під час якого обговорили стан реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та особливості процедури встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми.

В обговоренні взяли участь представники державних установ, громадських організацій, психологи, науковці. Зокрема, заступник начальника відділу організації профорієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала у своєму виступі наголосила, що торгівля людьми - це наслідок неврегульованої зовнішньої трудової міграції, упередження якої - серед основних завдань державної служби зайнятості. Для цього служба зайнятості має достатні ресурси та реальні інструменти. Зокрема, спрямування потенційних мігрантів на працевлаштування в Україні здійснюється центрами зайнятості шляхом надання громадянам соціальних послуг з підбору роботи, профорієнтації, профнавчання, допомоги в започаткуванні власної справи, роз'яснення ризиків, пов'язаних із незаконною міграцією і працевлаштуванням за кордоном.

Служба зайнятості сприяє цьому, насамперед, розширюючи єдине інформаційне середовище щодо попиту на робочу силу за рахунок охоплення вакансій з усіх районів та регіонів України, використовуючи Єдину інформаційно-аналітичну систему служби зайнятості ЄІАС(.NET), відповідні інформаційні сервіси - Інтернет - портали, безкоштовні телефони 0-800-50-50-600 і 730 (для дзвінків з мобільних телефонів). Це дає змогу мешканцям територій та регіонів, де є відносний дефіцит вакансій, ефективно знаходити привабливу роботу в інших регіонах України, що сприяє більш раціональному використанню робочої сили. Проводиться й широка інформаційно-роз'яснювальна робота з даного питання.

Активній зайнятості населення, збереженню трудового та кадрового потенціалу області, створенню нових робочих місць, сприянню поверненню в країну громадян України та розвитку сучасного високотехнологічного виробництва сприяє залучення в економіку регіону іноземних суб'єктів господарювання та інвестицій. Центри зайнятості області активно співпрацюють з підприємствами, заснованими іноземними громадянами та компаніями, надаючи їм цілий комплекс різноманітних послуг: роз'яснення з питань законодавства про зайнятість, загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, проводиться підбір та направлення кандидатів для працевлаштування на вільні робочі місця та вакантні посади, організовується професійне навчання під замовлення роботодавця.

Питання трудової міграції, співпраці з українськими та іноземними суб'єктами та учасниками транскордонного співробітництва є для служби зайнятості Чернігівщини досить актуальними, враховуючи територіальне розташування області. Їх вирішення здійснюється з урахуванням нагальних та перспективних потреб місцевого ринку праці з позицій збереження та відновлення трудового потенціалу регіону, підвищення рівня зайнятості населення.

Підбиваючи підсумки роботи "круглого столу", учасники наголосили на необхідності активізації співпраці та окреслили шляхи її подальшого розвитку.


Відділ організації профорієнтації ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України 12:38

На Чернігівщині тривають планові збори з поліпшення бойової підготовки офіцерів груп авіаційних навідників Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн 12:25

Рішенням адмінколегії тервідділення доведено, що ТОВ «АГРОФІРМА «СИЛЬЧЕНКОВЕ» (Талалаївський район) та ТОВ «АГРІТАЛ» (Талалаївський район) вчинили порушення, передбачене п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій під час проведення земельних торгів.

Міський голова Чернігова: компанія

Міський голова Чернігова: компанія "Євротек" має відчути свої зобов’язання перед містом 12:10

На ранковій нараді у муніципалітеті 22 жовтня керівник КП «Деснянське» Віктор Пригара повідомив, що підприємство має збитки через небажання компанії «Єворотек» (мережа магазинів «Союз» та «Квартал») заключати договори з благоустрою прилеглої території. І також не компенсує витрати КП за благоустрій.

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу”

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу” 11:50

У серії творчих програм обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 20 жовтня з’явився новий проєкт - “Бандурний абонемент”.

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю 11:16

Внутрішня безпека НПУ викрила організовану злочинну групу, яка займалася виготовленням та збутом опію ацетильованого в особливо великих розмірах на території Чернігова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини