Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 11:18:59

Обговорили питання протидії торгівлі людьми

27.07.2013   11:40Агенцiя

25 липня у Чернігові відбувся семінар-тренінг з питань протидії торгівлі людьми, організований Міністерством соціальної політики спільно з Міжнародним жіночим правозахисним центром "Ла Страда Україна".

В рамках заходу було проведено засідання "круглого столу", під час якого обговорили стан реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та особливості процедури встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми.

В обговоренні взяли участь представники державних установ, громадських організацій, психологи, науковці. Зокрема, заступник начальника відділу організації профорієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала у своєму виступі наголосила, що торгівля людьми - це наслідок неврегульованої зовнішньої трудової міграції, упередження якої - серед основних завдань державної служби зайнятості. Для цього служба зайнятості має достатні ресурси та реальні інструменти. Зокрема, спрямування потенційних мігрантів на працевлаштування в Україні здійснюється центрами зайнятості шляхом надання громадянам соціальних послуг з підбору роботи, профорієнтації, профнавчання, допомоги в започаткуванні власної справи, роз'яснення ризиків, пов'язаних із незаконною міграцією і працевлаштуванням за кордоном.

Служба зайнятості сприяє цьому, насамперед, розширюючи єдине інформаційне середовище щодо попиту на робочу силу за рахунок охоплення вакансій з усіх районів та регіонів України, використовуючи Єдину інформаційно-аналітичну систему служби зайнятості ЄІАС(.NET), відповідні інформаційні сервіси - Інтернет - портали, безкоштовні телефони 0-800-50-50-600 і 730 (для дзвінків з мобільних телефонів). Це дає змогу мешканцям територій та регіонів, де є відносний дефіцит вакансій, ефективно знаходити привабливу роботу в інших регіонах України, що сприяє більш раціональному використанню робочої сили. Проводиться й широка інформаційно-роз'яснювальна робота з даного питання.

Активній зайнятості населення, збереженню трудового та кадрового потенціалу області, створенню нових робочих місць, сприянню поверненню в країну громадян України та розвитку сучасного високотехнологічного виробництва сприяє залучення в економіку регіону іноземних суб'єктів господарювання та інвестицій. Центри зайнятості області активно співпрацюють з підприємствами, заснованими іноземними громадянами та компаніями, надаючи їм цілий комплекс різноманітних послуг: роз'яснення з питань законодавства про зайнятість, загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, проводиться підбір та направлення кандидатів для працевлаштування на вільні робочі місця та вакантні посади, організовується професійне навчання під замовлення роботодавця.

Питання трудової міграції, співпраці з українськими та іноземними суб'єктами та учасниками транскордонного співробітництва є для служби зайнятості Чернігівщини досить актуальними, враховуючи територіальне розташування області. Їх вирішення здійснюється з урахуванням нагальних та перспективних потреб місцевого ринку праці з позицій збереження та відновлення трудового потенціалу регіону, підвищення рівня зайнятості населення.

Підбиваючи підсумки роботи "круглого столу", учасники наголосили на необхідності активізації співпраці та окреслили шляхи її подальшого розвитку.


Відділ організації профорієнтації ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

Близько 200 млн гривень отримають громади Чернігівщини з акцизу на пальне протягом 2020 року

Близько 200 млн гривень отримають громади Чернігівщини з акцизу на пальне протягом 2020 року 10:16

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році.

Безпечність харчових продуктів і запровадження системи НАССР на постійному контролі фахівців Держпродспоживслужби Чернігова

Безпечність харчових продуктів і запровадження системи НАССР на постійному контролі фахівців Держпродспоживслужби Чернігова 10:02

В рамках співпраці з органами місцевого самоврядування спеціалісти Чернігівського міського управління Держпродспоживслужби провели семінар-нараду з працівниками комунального підприємства «Муніципальна варта» по дотриманню операторами ринку вимог законодавства щодо безпечності та якості харчових продуктів.

Чернігівська ОДА закликає спільно протидіяти незаконним рубкам лісів

Чернігівська ОДА закликає спільно протидіяти незаконним рубкам лісів 09:48

На Чернігівщині активізована робота з протидії незаконному обігу деревини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 16 лютого до 8:00 17 лютого 2020 року.

Сота Цучія, Масаічі Такеучі і оркестр “Філармонія” під диригуванням  Міцунобу Такая: Рахманінов, Лютославський, Моцарт

Сота Цучія, Масаічі Такеучі і оркестр “Філармонія” під диригуванням Міцунобу Такая: Рахманінов, Лютославський, Моцарт 08:36

Двадцять чотири варіації на тему знаменитого двадцять четвертого каприса Нікколо Паганіні. Це — Рапсодія на тему Паганіні ля мінор, оп. 43, Сергія Рахманінова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини