Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 22:37:28

Цивілізаційні виклики до Основного закону обговорили в Чернігові

18.06.2013   08:15

Історію творення Конституції України, її роль на сучасному етапі розвитку держави та основні правові виклики, які ставить перед українцями сьогодення, обговорили в Чернігові під час засідання круглого столу за темою “Цивілізаційні виклики до Основного закону”, присвяченого 17-й річниці Конституції України.

У обговоренні взяли участь освітяни й науковці, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.

Заступник начальника юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко ґрунтовно роз’яснив правові здобутки Конституції України, акцентував увагу на тих моментах, що суттєво впливають на життєдіяльність держави в різних сферах. Він окремо проаналізував ініціативи Президента України щодо реформування системи місцевого самоврядування.

Про особливості викладання правознавства в школах, висвітлення ролі Основного закону в житті громадянина розповіла методист науково-методичного центру управління освіти міської ради Алла Жостка.

На прикладі країн Європейського Союзу начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха довела, що більшість проблем там успішно вирішуються безпосередньо на рівні територіальних громад. Для цього вони мають як фінансові механізми, так і правові важелі. Вона також висловилася на підтримку очікуваної реформи в місцевому самоврядуванні, яка має посилити самостійність громад.

Учасники засідання зійшлися на думці, що чинна Конституція вже не відповідає викликам сьогодення і потребує внесення конструктивних змін.

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.