Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 05:17:53

Цивілізаційні виклики до Основного закону обговорили в Чернігові

18.06.2013   08:15

Історію творення Конституції України, її роль на сучасному етапі розвитку держави та основні правові виклики, які ставить перед українцями сьогодення, обговорили в Чернігові під час засідання круглого столу за темою “Цивілізаційні виклики до Основного закону”, присвяченого 17-й річниці Конституції України.

У обговоренні взяли участь освітяни й науковці, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.

Заступник начальника юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко ґрунтовно роз’яснив правові здобутки Конституції України, акцентував увагу на тих моментах, що суттєво впливають на життєдіяльність держави в різних сферах. Він окремо проаналізував ініціативи Президента України щодо реформування системи місцевого самоврядування.

Про особливості викладання правознавства в школах, висвітлення ролі Основного закону в житті громадянина розповіла методист науково-методичного центру управління освіти міської ради Алла Жостка.

На прикладі країн Європейського Союзу начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха довела, що більшість проблем там успішно вирішуються безпосередньо на рівні територіальних громад. Для цього вони мають як фінансові механізми, так і правові важелі. Вона також висловилася на підтримку очікуваної реформи в місцевому самоврядуванні, яка має посилити самостійність громад.

Учасники засідання зійшлися на думці, що чинна Конституція вже не відповідає викликам сьогодення і потребує внесення конструктивних змін.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.