Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 05:04:54

Відбулася обласна звітно-виборна конференція товариства “Просвіта”

03.06.2013   08:02Агенцiя

“Просвіту” розколоти не вдалося: головою знову Василь Чепурний

Василь Чепурний

Василь Чепурний

“Гебйо активізувалося” – заявив перший виступаючий в обговоренні звітної доповіді голови чернігівського обласного товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Василя Чепурного голова міської організації “Зелений світ”, лікар Іван Осадців у відповідь на нападки на чернігівську “Просвіту” .

Зрештою, чергова обласна звітно-виборна конференція товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка пройшла бурхливо, але без очікуваного антиукраїнськими силами розколу. Головою знову обрано редактора газети “Сіверщина” Василя Чепурного ( 25 делегатів – “за”, 5 – “проти”, 4 – “утримались”). При таких результатах виглядали смішними твердження колишнього редактора “Сіверщини” Петра Антоненка про “тоталітарний характер організації”.

Окремою темою розмови стала проблема перезавантаження “Просвіти” – загалом конференція підтримала позицію ніжинської “Просвіти”, яка опублікована в останнньому числі газети “Сіверщина”.

Обговорення звітної доповіді Василя Чепурного було бурхливим – традиційні українські самоїдські звинувачення могли б потішити антиукраїнські сили, але здравий глузд делегатів конференції не дав розвинутися їм. Загалом Василь Чепурний нек тільки розповів про ситуацію в чернігівській “Просвіті”, але й намітив широкий план реформації “Просвіти” всеукраїнської.

Конференція зобов’язала правління вжити всіх необхідних заходів для повернення “Просвіті” книгарні “Інтермеццо”, рейдерським способом захопленої приватними підприємцями Жогалками. Багато мовилося про борг, створений цими підприємцями.

На конференції виступили також Андрій Глухенький, Борис Домоцький (Новгород- Сіверський), Олег Калиняк (Бахмач), Петро Антоненко (Куликівка), Микола Шкурко (Ніжин), Олександр Жогалко, Сергій Павленко, Віктор Лазар, Сергій Богдан та інші.

Конференція обрала правління у такому складі: Василь Чепурний (голова), Микола Шкурко, Володимир Ступак, Олександр Шевченко, Сергій Павленко, Валерій Рябченко, Валерій Сарана, Юрій Соболь, Надія Галковська, Іван Осадців, Андрій Глухенький. До складу контрольно- ревізійної інспекції обрано Сергія Соломаху, Анатолія Покришня та Олексія Пія.
В роботі конференції взяв участь та виступив заступник голови Всеукраїнського Товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Микола Нестерчук.

Обрано також раду обласної організації та делегатів на всеукраїнський з’їзд. Характерно, що і на початку конференції і в кінці виконання гімну України було не в запису, а самими делегатами.


http://siver.com.ua/news/prosvitu_rozkoloti_ne_vdalosja_golovoju_znovu_vasil_chepurnij/2013-06-02-12401#.UauKZw5vj5Q.facebook

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.