Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 грудня, 06:27:05

“Про що розповідають архіви КДБ” дізналися в Чернігові

25.05.2013   11:11

В рамках засідання прес-клубу “Ділове слово” 24 травня відбулася публічна лекція архівіста, експерта з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігоря Кулика.

Захід відвідали студенти та викладачі Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського, журналісти, науковці, а також усі зацікавлені особи.

У рамках заходу історик повідав таємниці, що були десятиліттями закриті грифами секретності, а також говорив про невідомі факти з історії України. У цілому, в лекції йшлося про те, що саме зберігається в архівах КДБ та як отримати до них доступ.

Відкриття архівів комуністичних спецслужб в Україні стало унікальною можливістю для науковців усього світу подивитися на функціонування тоталітарного режиму зсередини, опираючись на його ж документи. “Зараз завдяки цим архівам люди можуть знаходити інформацію про своїх репресованих родичів, історики мають можливість ґрунтовно досліджувати цей період, першими відкриваючи секрети найбільшої країни Європи з найменш вивченим минулим”, – запевнив Ігор Кулик.

Також на заході відбулася презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів” та нещодавно запущеного Електронного архіву українського визвольного руху avr.org.ua.

Організаторами заходу виступили Центр досліджень визвольного руху та книгарня “Є” в рамках проекту “Знати як: розробка концепції забезпечення відкритого доступу до архівів карально-репресивних органів СРСР” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
 

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини