Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 15:09:23

Обговорено можливість співробітництва Чернігівщини з Австрійською Республікою

22.05.2013   09:34

21 травня у м. Чернігові з одноденним візитом перебував Торговий Аташе Посольства Австрії Зігдрід Вайдліх. Метою приїзду торгового аташе є ознайомлення з економічним потенціалом та інвестиційними можливостями Чернігова. В ході зустрічі обговорено можливості співпраці між регіональним та австрійським бізнесом.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло зустрівся з торговим аташе Торгового відділу Посольства Австрії в Україні Зіґфрідом Вайдліхом. У зустрічі також взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Олександр Шанойло детально ознайомив гостя з основними напрямками і подальшими перспективами розвитку області, зазначивши, що Чернігівщина виступає привабливою для інвестування територією та завжди відкрита для конструктивного діалогу і тісної співпраці.
Він також відмітив, що підприємства області потребують підтримку у системі детальної переробки деревини, впровадженні новітніх технологій в сільському господарстві, реалізації продукції тваринництва та виробництві біокормів.

У свою чергу торговий аташе Посольства Австрії в Україні Зіґфрід Вайдліх наголосив на необхідності поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема, у сферах сільського господарства і туризму та висловив сподівання, що вона буде взаємовигідною для обох сторін.

У Чернігівській міській раді його зустріли перший заступник міського голови Сергій Андрос, заступник міського голови Анна Романова і начальник управління стратегічного розвитку міста та туризму міської ради Борис Атрощенко. У заході також взяли участь керівники провідних підприємств запропонованих посольством Австрії галузей, зокрема: ПАО “ЧеЗаРа”, Чернігівського механічного заводу, науково-виробничого об’єднання групи компаній “МАГР”, інституту сільськогосподарської мікробіології аграрної академії наук України, туристичних агентств та ін.

Перший заступник міського голови Сергій Андрос зазначив, що міська влада готова вести діалог з іноземними партнерами для налагодження взаємовигідного співробітництва. Він підкреслив, що у минулому році обсяг експорту підприємств м. Чернігова у Республіку Австрія склав 453 тис. $ або 0,3% всіх експортних поставок, при цьому обсяг імпорту був дещо вищим – 1,9 млн. $ (0,8%). На його переконання, зустріч з торговим аташе посольства Австрії має стати стимулом для активізації партнерських відносин двох країн.

Заступник міського голови Анна Романова провела коротку презентацію ресурсного потенціалу м. Чернігова, відзначивши багату історико-культурну спадщину, найдавніші пам’ятки минулого. Зазначено, що вигідне географічне і геополітичне положення Чернігова також сприяє розвиткові всебічних зв’язків з міжнародними партнерами.

Під час спілкування з керівниками підприємств міста та ознайомлення з можливими напрямками співробітництва Зігдрід Вайдліх висловив приємне здивування позитивною динамікою розвитку ряду підприємств Чернігова та вважає реальною можливістю активізацію співробітництва між двома країнами. За його словами, сьогодні Україна на 5-мі місці по вкладанню австрійських інвестицій, проте відносини з Черніговом поки не налагоджені.

Зігдрід Вайдліх підкреслив, що в його країні існує багато бізнес-компаній, які зацікавлені у вкладанні коштів в українську економіку, проте, вони володіють обмеженою інформацією про Україну. Він зауважив, що необхідно на міждержавному рівні більш рекламувати Україну та, зокрема, Чернігів, і зацікавити конкретними проектами. Він наголосив, що Австрія налаштована на пошук надійних партнерів в Україні, зокрема, у таких напрямках, як сільське господарство, машинобудування, енергозберігаючі технології, сфера туризму та ін.

Торговий аташе повідомив, що 11 червня у Відні відбудеться зустріч торгових представництв різних країн, яка, на його думку, дасть новий поштовх для розширення співробітництва з українськими партнерами. Він також зазначив, що європейські компанії сподіваються на підписання Угоди про Асоціацію України з Євросоюзом, частиною якої є положення про зону вільної торгівлі, що має благотворно вплинути на пожвавлення бізнесу.
 

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.