Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 20:38:09

Виконком схвалив Звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року

21.05.2013   18:22Агенцiя

20 травня виконавчий комітет міської ради заслухав звіт заступника міського голови – начальника фінансового управління Віктора Бистрова про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року.

За його інформацією, до загального та спеціального фондів міського бюджету м. Чернігова зараховано понад 240 млн. грн., що складає 101,7% призначень звітного періоду. У тому числі: до загального фонду – 209,5 млн. грн. (95,3% затвердженого на І квартал поточного року планового показника з урахуванням змін), до спеціального фонду – 30,7 млн. грн. (33,5% річного планового показника 2013 року з урахуванням змін). Минулорічні обсяги надходжень аналогічного періоду збільшено на 19,5 млн. грн., або на 8,9%.

У структурі доходів міського бюджету м. Чернігова спостерігається незначне скорочення частки податкових надходжень до 86,7%. Через уповільнення темпів зростання податку на доходи фізичних осіб його частка скоротилась до 55,4%. На 1% втратила свої позиції й плата за землю. Проте, спостерігається значне зростання (на 6%) частки надходжень єдиного податку до 12%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшилися у 1,8 рази або на 9,7 млн. грн. і склали 15,3 млн. грн.

З державного бюджету міському бюджету м. Чернігова надійшла дотація вирівнювання в обсязі 33,3 млн. грн. або 82,7% до бюджетних призначень звітного періоду. З державного бюджету недоперераховано 6,9 млн. грн. дотації, яка надійшла у квітні поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року її обсяг також скоротився на 14% або на 5,5 млн. грн.

Обсяг отриманих з загального фонду Державного бюджету України субвенцій склав 76,4 млн. грн., або 94,9% до призначень І кварталу поточного року з урахуванням змін. Інші субвенції з обласного бюджету надійшли у повному обсязі на загальну суму 1,8 млн. грн., зокрема: на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 116,8 тис. грн., для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет – 1,131 млн. грн., на поховання учасників бойових дій – 45,2 тис. грн., на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення – 516 тис. грн.

Річний розрахунковий показник Міністерства фінансів України забезпечено на 22,6%. Доведений розрахунковий показник Міністерства фінансів України на І квартал 2013 року виконано на 94,9%.

Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні міського бюджету займає податок на доходи фізичних осіб (71,7% в загальній сумі власних надходжень загального фонду). Протягом І кварталу 2013 року від цього джерела отримано 70,3 млн. грн., що менше затвердженого показника відповідного періоду поточного року на 4,4 млн. грн., або на 6,0%. Одним з основних чинників недовиконання показників доходів загального фонду міського бюджету є складна ситуація на основних бюджетоутворюючих підприємствах міста та зменшення порівняно з січнем-березнем 2012 року надходжень зазначеного податку окремими підприємствами та установами міста, а саме Чернігівська митниця, ПАТ “Облтеплокомуненерго”, ТОВ “Фірма “Континент”, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник” “ТОВ “ЧКЗ” та інші.

Водночас, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 2,1 млн. грн., або на 3,1%. Це відбулось завдяки зростанню рівня мінімальної заробітної плати та відповідному збільшенню фонду оплати праці на підприємствах міста, а також, активізації роботи з платниками податку на доходи фізичних осіб.

За станом на 1 квітня 2013 року до бюджету розвитку міського бюджету фактично надійшло 15,3 млн. грн. З початку поточного року до цільового фонду, утвореного Чернігівською міською радою, мобілізовано 1,9 млн. грн., що у 2,9 рази перевищує річний показник поточного року цього джерела доходів та на 1,8 млн. грн. – обсяги відповідного періоду минулого року.

Фактично за станом на 1 квітня поточного року отримано понад 2 млн. грн. (91,9% затвердженого на січень-березень 2013 року показника) субвенції зі спеціального фонду Державного бюджету України на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

На фінансування видатків загального фонду міського бюджету м. Чернігова протягом звітного періоду спрямовано 231,8 млн. грн. з урахуванням трансфертів з державного та обласного бюджетів, що забезпечило виконання показників видаткової частини міського бюджету на 81,8% планового обсягу бюджетних асигнувань звітного періоду. Питому вагу фінансових ресурсів з міської скарбниці складають видатки на заробітну плату та забезпечення споживання енергоресурсів бюджетними установами міста, що утримуються за рахунок коштів міського бюджету м. Чернігова.

Міський голова Олександр Соколов акцентував увагу керівників структурних підрозділів міської ради на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України Арбузова С.Г.: у зв’язку з незабезпеченістю бюджетними асигнуваннями видатків на заробітну плату вжити вичерпних заходів щодо оптимізації мережі і штатів бюджетних установ, привести їх до реальних фінансових можливостей бюджету м. Чернігова.

Після обговорення основних показників виконання міського бюджету, виконком міської ради схвалив представлений Звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року та доручив фінансовому управлінню подати Звіт на затвердження міською радою.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.