Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:42:27

Виконком схвалив Звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року

21.05.2013   18:22Агенцiя

20 травня виконавчий комітет міської ради заслухав звіт заступника міського голови – начальника фінансового управління Віктора Бистрова про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року.

За його інформацією, до загального та спеціального фондів міського бюджету м. Чернігова зараховано понад 240 млн. грн., що складає 101,7% призначень звітного періоду. У тому числі: до загального фонду – 209,5 млн. грн. (95,3% затвердженого на І квартал поточного року планового показника з урахуванням змін), до спеціального фонду – 30,7 млн. грн. (33,5% річного планового показника 2013 року з урахуванням змін). Минулорічні обсяги надходжень аналогічного періоду збільшено на 19,5 млн. грн., або на 8,9%.

У структурі доходів міського бюджету м. Чернігова спостерігається незначне скорочення частки податкових надходжень до 86,7%. Через уповільнення темпів зростання податку на доходи фізичних осіб його частка скоротилась до 55,4%. На 1% втратила свої позиції й плата за землю. Проте, спостерігається значне зростання (на 6%) частки надходжень єдиного податку до 12%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшилися у 1,8 рази або на 9,7 млн. грн. і склали 15,3 млн. грн.

З державного бюджету міському бюджету м. Чернігова надійшла дотація вирівнювання в обсязі 33,3 млн. грн. або 82,7% до бюджетних призначень звітного періоду. З державного бюджету недоперераховано 6,9 млн. грн. дотації, яка надійшла у квітні поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року її обсяг також скоротився на 14% або на 5,5 млн. грн.

Обсяг отриманих з загального фонду Державного бюджету України субвенцій склав 76,4 млн. грн., або 94,9% до призначень І кварталу поточного року з урахуванням змін. Інші субвенції з обласного бюджету надійшли у повному обсязі на загальну суму 1,8 млн. грн., зокрема: на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 116,8 тис. грн., для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет – 1,131 млн. грн., на поховання учасників бойових дій – 45,2 тис. грн., на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення – 516 тис. грн.

Річний розрахунковий показник Міністерства фінансів України забезпечено на 22,6%. Доведений розрахунковий показник Міністерства фінансів України на І квартал 2013 року виконано на 94,9%.

Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні міського бюджету займає податок на доходи фізичних осіб (71,7% в загальній сумі власних надходжень загального фонду). Протягом І кварталу 2013 року від цього джерела отримано 70,3 млн. грн., що менше затвердженого показника відповідного періоду поточного року на 4,4 млн. грн., або на 6,0%. Одним з основних чинників недовиконання показників доходів загального фонду міського бюджету є складна ситуація на основних бюджетоутворюючих підприємствах міста та зменшення порівняно з січнем-березнем 2012 року надходжень зазначеного податку окремими підприємствами та установами міста, а саме Чернігівська митниця, ПАТ “Облтеплокомуненерго”, ТОВ “Фірма “Континент”, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник” “ТОВ “ЧКЗ” та інші.

Водночас, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 2,1 млн. грн., або на 3,1%. Це відбулось завдяки зростанню рівня мінімальної заробітної плати та відповідному збільшенню фонду оплати праці на підприємствах міста, а також, активізації роботи з платниками податку на доходи фізичних осіб.

За станом на 1 квітня 2013 року до бюджету розвитку міського бюджету фактично надійшло 15,3 млн. грн. З початку поточного року до цільового фонду, утвореного Чернігівською міською радою, мобілізовано 1,9 млн. грн., що у 2,9 рази перевищує річний показник поточного року цього джерела доходів та на 1,8 млн. грн. – обсяги відповідного періоду минулого року.

Фактично за станом на 1 квітня поточного року отримано понад 2 млн. грн. (91,9% затвердженого на січень-березень 2013 року показника) субвенції зі спеціального фонду Державного бюджету України на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

На фінансування видатків загального фонду міського бюджету м. Чернігова протягом звітного періоду спрямовано 231,8 млн. грн. з урахуванням трансфертів з державного та обласного бюджетів, що забезпечило виконання показників видаткової частини міського бюджету на 81,8% планового обсягу бюджетних асигнувань звітного періоду. Питому вагу фінансових ресурсів з міської скарбниці складають видатки на заробітну плату та забезпечення споживання енергоресурсів бюджетними установами міста, що утримуються за рахунок коштів міського бюджету м. Чернігова.

Міський голова Олександр Соколов акцентував увагу керівників структурних підрозділів міської ради на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України Арбузова С.Г.: у зв’язку з незабезпеченістю бюджетними асигнуваннями видатків на заробітну плату вжити вичерпних заходів щодо оптимізації мережі і штатів бюджетних установ, привести їх до реальних фінансових можливостей бюджету м. Чернігова.

Після обговорення основних показників виконання міського бюджету, виконком міської ради схвалив представлений Звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2013 року та доручив фінансовому управлінню подати Звіт на затвердження міською радою.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини