Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 січня, 17:47:10

Антифашистський мітинг на Красній площі зібрав до 10 тисяч учасників. ФОТО

15.05.2013   19:15Агенцiя

Учасниками мітингу підтримано резолюцію, якою громадськість області висловлює категоричний протест проти спроб окремих політичних сил нав'язати жителям Сіверського краю політику насилля та нетерпимості.


Найбільший масовий захід цьогорічного громадсько-політичного сезону

Присутні на головній площі м. Чернігова працівники УМВС неофіційно кажуть, що за останні півроку це найбільш масовий захід не тільки у місті Чернігові, а й в усій області (звичайно, якщо не враховувати вечірнє святкування Дня Перемоги 9 травня).

"Спроби переглянути історію та героїзувати фашистських поплічників - пряма зрада та наруга над пам'яттю тих людей, які поклали власне життя за Перемогу. Це слова - не політика і не депутата. Їх зі сцени, звертаючись до учасників мітингу, сказав Володимир Васильович Казимиров, ветеран Великої Вітчизняної війни, який воював на ІІ та ІІІ Українському фронтах.

"Більшість українців позитивно налаштовані на зміни. Однак, знаходяться і ті, котрі своїми гаслами, закликами та недоречними діями руйнують вже налагоджені робочі відносини з представниками ЄС", - каже Наталія Завгородня, заступник голови обласної студентської ради.

Депутат обласної ради від Партії регіонів Валерій Зуб звернувся до учасників акції з запитанням: "Чому так сталося, що в країні, яка ціною небачених людських жертв перемогла фашизм, сьогодні відроджується людиноненавистська нацистська ідеологія? А її носіями не в останню чергу є політики, чиї діди і батьки проливали кров на фронтах, відстоюючи свободу і незалежність нашої Вітчизни".

Нардеп Михайло Чечетов закликав учасників мітингу не допустити відродження нацизму, яким захопилися окремі політичні сили. За його словами, Партія регіонів, депутатом від якої він є, не допустить щоб подвиг ветеранів було забуто. Його виступ був, як завжди яскравим та емоційним.


Молодь не хоче фашизму

Сучасна молодь хоче жити у демократичному європейському суспільстві, вільному від пережитків "політичного середньовіччя". До таких пережитків представники громадської організації "Молоді регіони" відносять політичні заклики ділити громадян України по національним, релігійним та мовним поглядам.

"Як можна кричати "Смерть ворогам"", одночасно записуючи до ворогів громадян інших національностей чи людей, які сповідують іншу систему цінностей?", - дивуються молоді люди з м. Чернігова, які взяли участь у акції "Молодь Чернігівщини - проти фашизму".

Всі, хто не сприймає погроз "пакувати чемодани та їхати з України", залишали написи на великих стендах, що слугували цього дня своєрідною фокус-групою для визначення настроїв суспільства.

Мітинг пройшов - що робити?

Учасниками мітингу підтримано резолюцію, якою громадськість області висловлює категоричний протест проти спроб окремих політичних сил нав'язати жителям Сіверського краю політику насилля та нетерпимості.

Також від органів влади, місцевого самоврядування та правоохоронців вимагають взяти під жорсткий контроль додержання законодавства України у частині забезпечення конституційних прав і свобод громадян України всіх національностей, вживання дієвих заходів для недопущення провокацій з боку радикальних елементів та недопущення дій, направлених на розпалювання політиками міжнаціональної, міжрелігійної ворожнечі, проявів неофашизму та радикального націоналізму.


У Європу хочеться, але всіх не візьмуть

Організатори кажуть, що сьогодні наша держава як ніколи близька до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. А отже, маємо звернути увагу на внутрішній стан українського суспільства. Адже будь-які прояви фашизму в Україні віддаляють нас від Європи, адже расистські та ксенофобські погляди, які пропагують деякі опозиційні політичні сили, суперечать фундаментальним цінностям євроспільноти, до якої так прагне наша держава.
Водночас, незважаючи на широке анонсування акції, представники молодіжок найбільших опозиційних політичних партій (Батьківщини та УДАР) антифашистський та євроінтеграційний захід проігнорували. Можливо, зайняті підготовкою до всеукраїнської акції протесту, а може - просто не захотіли дратувати своїх теперішніх союзників з ВО "Свобода", представників якої не раз "ловили" на відвертих ксенофобських та расистських закликах.


Замість післямови
Як бачимо, тема євроінтеграції за багато років так і не стала об'єднавчою для влади та опозиції. Більш того, коли доходить до практичних кроків та реальних дій, євроінтеграційне майбутнє України опозиційні партії завжди розглядають як другорядне чи другопланове.

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:08

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 21 січня по 08 годину 22 січня 2021 року

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:00

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 164, медпрацівників – 225). Кількість активних хворих - 232 338 осіб.

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур 10:40

Затримання особи, проведення слідчих, вручення підозри, функціонування інституту дізнання – неповний перелік дій, до участі в яких через регіональні центри з надання БВПД залучаються адвокати для захисту прав та інтересів затриманих та обвинувачених осіб. Ефективна взаємодія в цих питання є гарантією належного дотримання прав людини та національного законодавства.

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині 10:22

Весільний марш для двох, нечисленні гуляння та інші карантині обмеження не стали на заваді закоханим, які вирішили у 2020 році офіційно зареєструвати стосунки.

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання 10:10

Від початку запровадження в Україні додаткових обмежувальних заходів, пов'язаних із попередженням розповсюдження коронавірусної інфекції, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області з 8 по 20 січня 2021 здійснили 1324 перевірки суб’єктів господарювання.