Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 січня, 17:28:54

За воду гроші

15.05.2013   12:51Агенцiя

Це трапляється з дивовижно чіткою періодичністю, якщо не сказати циклічністю. Так само, як у природі вода проходить свій кругообіг, у домівках жителів Прилук ця прозора речовина час від часу “випаровується”.

Щоправда, на наше з вами щастя, йдеться переважно про воду в гарячому стані. З року в рік, тільки-но закінчується опалювальний сезон або ж за декілька днів після того, як батареї у квартирах перестають гріти, з кранів зникає гаряча вода.

Нинішнього року весняний термін користування гарячою водою, здається, побив рекорди: ми “протрималися” до 14 травня! Але варто було настати цьому дню, як не забарилися дзвінки на редакційний телефон із відповідними запитаннями та проханнями вияснити ситуацію. І хоча відповіді посадових осіб, відповідальних за дану сферу життєдіяльності міста, в перспективі не обіцяють бути оригінальними, задовольнити потреби читачів просто необхідно.

Причини відключення гарячої води не важко здогадатися будь-якому споживачу. Точніше кажучи, причина одна – фінансова, лише в той чи інший час вона може бути більш або менш вагомою. Як повідомив директор КП “Прилукитепловодопостачання” Андрій Гавриш, наразі підприємство винне за спожитий газ понад 23 мільйони гривень. Андрій Анатолійович також пояснив, чому гаряча вода перестала надходити в оселі прилучан 14 травня: саме вчора представники ПАТ “Чернігівгаз” узялися перекривати та опломбовувати газопроводи в котельнях. Таким чином, надалі гарячою водою зможуть користуватися тільки в соціально найвразливіших закладах: будинку дитини “Надія” та міській лікарні. Підсолодити гірку пігулку здатен хіба що той факт, що ми не самі у своєму горі: ідентична доля спіткала й інші міста області, в тому числі Чернігів та Ніжин.

Можна припустити, що більшість читачів, які є відповідальними споживачами комунальних послуг, подумають: а звідки ж узялася ця величезна сума, якщо ми справно розраховуємося за платіжками? Їх легко зрозуміти, адже чому вони мають страждати за іншу частину споживачів, які заборгували “Тепловодопостачанню” більше шести з половиною мільйонів гривень? Усього ж дебіторська заборгованість підприємству становить понад 11 мільйонів: сюди входять і непроплачені рахунки з місцевого, обласного та державного бюджетів, і борги з боку інших споживачів, і не відшкодовані пільги та субсидії. Та найвідчутнішого удару по платіжній спроможності підприємства завдає різниця в тарифах: держава не погасила близько 9 мільйонів 300 тисяч собівартості, яка не відшкодовується діючими тарифами на гарячу воду й тепло.

Зараз би розгорнути аналітику щодо державної політики в сфері комунального господарства, комерціалізацію стратегічних об’єктів тощо, проте це було б відходом від основної теми. До того ж, наші люди так чи інакше звикли лаяти місцевих комунальників за їхню неспроможність працювати як слід. Заради справедливості варто зауважити, що адміністрація КП не сидить склавши руки.

Як заявив Андрій Гавриш, підприємство подало судових позовів на боржників на загальну суму 2 мільйони 700 тисяч гривень. Директор також попросив споживачів, які винні за послуги, прискорити процес погашення боргів, адже багато в чому саме від них залежить поновлення постачання гарячої води влітку. Крім того, в день виходу цього номера “Града” посадовець мав намір здійснити візит у НАК “Нафтогаз України” для переговорів щодо виділення ліміту блакитного палива. Втім, як відомо, немає грошей – немає газу, а немає газу – забудьте про гарячу воду.

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2608

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:08

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 21 січня по 08 годину 22 січня 2021 року

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:00

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 164, медпрацівників – 225). Кількість активних хворих - 232 338 осіб.

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур 10:40

Затримання особи, проведення слідчих, вручення підозри, функціонування інституту дізнання – неповний перелік дій, до участі в яких через регіональні центри з надання БВПД залучаються адвокати для захисту прав та інтересів затриманих та обвинувачених осіб. Ефективна взаємодія в цих питання є гарантією належного дотримання прав людини та національного законодавства.

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині 10:22

Весільний марш для двох, нечисленні гуляння та інші карантині обмеження не стали на заваді закоханим, які вирішили у 2020 році офіційно зареєструвати стосунки.

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання 10:10

Від початку запровадження в Україні додаткових обмежувальних заходів, пов'язаних із попередженням розповсюдження коронавірусної інфекції, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області з 8 по 20 січня 2021 здійснили 1324 перевірки суб’єктів господарювання.