Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 20:02:47

За воду гроші

15.05.2013   12:51Агенцiя

Це трапляється з дивовижно чіткою періодичністю, якщо не сказати циклічністю. Так само, як у природі вода проходить свій кругообіг, у домівках жителів Прилук ця прозора речовина час від часу “випаровується”.

Щоправда, на наше з вами щастя, йдеться переважно про воду в гарячому стані. З року в рік, тільки-но закінчується опалювальний сезон або ж за декілька днів після того, як батареї у квартирах перестають гріти, з кранів зникає гаряча вода.

Нинішнього року весняний термін користування гарячою водою, здається, побив рекорди: ми “протрималися” до 14 травня! Але варто було настати цьому дню, як не забарилися дзвінки на редакційний телефон із відповідними запитаннями та проханнями вияснити ситуацію. І хоча відповіді посадових осіб, відповідальних за дану сферу життєдіяльності міста, в перспективі не обіцяють бути оригінальними, задовольнити потреби читачів просто необхідно.

Причини відключення гарячої води не важко здогадатися будь-якому споживачу. Точніше кажучи, причина одна – фінансова, лише в той чи інший час вона може бути більш або менш вагомою. Як повідомив директор КП “Прилукитепловодопостачання” Андрій Гавриш, наразі підприємство винне за спожитий газ понад 23 мільйони гривень. Андрій Анатолійович також пояснив, чому гаряча вода перестала надходити в оселі прилучан 14 травня: саме вчора представники ПАТ “Чернігівгаз” узялися перекривати та опломбовувати газопроводи в котельнях. Таким чином, надалі гарячою водою зможуть користуватися тільки в соціально найвразливіших закладах: будинку дитини “Надія” та міській лікарні. Підсолодити гірку пігулку здатен хіба що той факт, що ми не самі у своєму горі: ідентична доля спіткала й інші міста області, в тому числі Чернігів та Ніжин.

Можна припустити, що більшість читачів, які є відповідальними споживачами комунальних послуг, подумають: а звідки ж узялася ця величезна сума, якщо ми справно розраховуємося за платіжками? Їх легко зрозуміти, адже чому вони мають страждати за іншу частину споживачів, які заборгували “Тепловодопостачанню” більше шести з половиною мільйонів гривень? Усього ж дебіторська заборгованість підприємству становить понад 11 мільйонів: сюди входять і непроплачені рахунки з місцевого, обласного та державного бюджетів, і борги з боку інших споживачів, і не відшкодовані пільги та субсидії. Та найвідчутнішого удару по платіжній спроможності підприємства завдає різниця в тарифах: держава не погасила близько 9 мільйонів 300 тисяч собівартості, яка не відшкодовується діючими тарифами на гарячу воду й тепло.

Зараз би розгорнути аналітику щодо державної політики в сфері комунального господарства, комерціалізацію стратегічних об’єктів тощо, проте це було б відходом від основної теми. До того ж, наші люди так чи інакше звикли лаяти місцевих комунальників за їхню неспроможність працювати як слід. Заради справедливості варто зауважити, що адміністрація КП не сидить склавши руки.

Як заявив Андрій Гавриш, підприємство подало судових позовів на боржників на загальну суму 2 мільйони 700 тисяч гривень. Директор також попросив споживачів, які винні за послуги, прискорити процес погашення боргів, адже багато в чому саме від них залежить поновлення постачання гарячої води влітку. Крім того, в день виходу цього номера “Града” посадовець мав намір здійснити візит у НАК “Нафтогаз України” для переговорів щодо виділення ліміту блакитного палива. Втім, як відомо, немає грошей – немає газу, а немає газу – забудьте про гарячу воду.

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2608

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини