Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 12:04:26

Протест Чернігівського міського об’єднання “Просвіта” з приводу наруги над пам’яттю борців за волю і незалежність України

19.04.2013   07:46Агенцiя

18 квітня на зборах Чернігівського міського об’єднання “Просвіта” ім. Тараса Шевченка одноголосно прийнято звернення до Чернігівської міської ради з приводу наруги над пам’яттю борців за волю і незалежність України.

У цьому документі просвітяни вказали причину свого звернення до міської влади: “19 квітня 2013 року на розгляд сесії Чернігівської міської ради винесено питання про надання новоутвореним вулицям назв: імені Лазаря Барановича, імені Короткова, імені Галанова, імені Героїв Крут.

Утворення цих нових вулиць відбувається у зв’язку з котеджною забудовою на земельній ділянці біля пологового будинку на розі вулиць 1-го Травня-Маресьєва. Це будівництво відбувається на землях, які колись входили до ботанічного саду в урочищі “Ялівщина”. Пізніше ці землі використовувалися радгоспом “Деснянський”, КСП “Квіти Чернігова” і були скандально розпайовані, як землі сільськогосподарського призначення, та приватизовані.

7 липня 2011 року, напередодні 20–ї річниці незалежності України, обласні організації Української Народної партії і “Просвіти” ім. Тараса Шевченка звернулися до Чернігівського міського голови з пропозицією про перейменування та повернення історичних назв вулицям Чернігова. Серед них була пропозиція перейменувати вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут та вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича.

Тому назвати в районі скандальної забудови урочища “Ялівщина” нову вулицю імені Героїв Крут при категоричній незгоді представників “Просвіти” і УНП є щонайменше провокаційною справою”.

Чернігівське міське об’єднання “Просвіта” ім. Тараса Шевченка наголосило у зверненні, що викликає подив одночасне з цим найменування, за пропозицією міського комітету Комуністичної партії, новоутворених вулиць Чернігова на честь ще двох партизан Великої Вітчизняної війни. Прізвище обох цих “величних історичних постатей” радянської епохи навіть не згадується в енциклопедичному довіднику “Чернігівщина” (Київ, “Українська Радянська Енциклопедія”, 1990).

Це відбувається на тлі повного ігнорування міською владою розгляду подання обласних організацій УНП і ВО “Просвіта” імені Тараса Шевченка від 13 грудня 2011 року про приведення до норм українського правопису назв вулиць і провулків Чернігова напередодні Всеукраїнського перепису населення. Наприклад, вулиць Богунського (насправді треба Богунська), Василькової, Музикальної, Овражної, Розсвітної, Сиренєвої та інших.

Саме тому чернігівські просвітяни так оцінили дії Чернігівської міської ради: “Такі провокаційні найменування нових вулиць міста Чернігова є прямою наругою над пам’яттю борців за волю і незалежність України та провокують посилення напруження в суспільстві”.


 

Останні новини Чернігівщини

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

4 липня - цей день в Україні і світі

4 липня - цей день в Україні і світі 07:29

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції та День судового експерта

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини