Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 13:39:49

Питання вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії обговорювалося на міжнародній науково-практичній конференції у Мінську

10.04.2013   08:18

9 квітня року відбулось засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене участі української делегації у міжнародній науково-практичній конференції “Хатинь: 1943–2013. Події. Люди. Пам’ять” у Мінську (Республіка Білорусь) до 70 х роковин Хатинської трагедії (село Хатинь було знищене 22 березня 1943 р.).

20–22 березня 2013 року представники України – директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент НАН України Валерій Солдатенко, заступник директора Інституту з наукових питань Дмитро Вєдєнєєв та начальник відділу культури і туризму Корюківської райдержадміністрації Людмила Бабич – взяли участь у роботі конференції та у загальнодержавних жалобних заходах Республіки Білорусь на території Державного меморіального комплексу “Хатинь”.

Загалом у науковому форумі брали участь представники органів влади Білорусі, зокрема, Мінської області, дипломати з Федеративної Республіки Німеччина та Російської Федерації, вчені, краєзнавці, представники національних та міжнародних організацій Білорусі, Росії, України, Німеччини, Ізраїлю, Сербії, Чехії.

Людмила Бабич представляла на конференції як органи виконавчої влади, так і громадськість району, а головне – свідків Корюківської трагедії. Вона розповіла про хід форуму та заходи, що відбулися у його рамках. Підкреслила, що Корюківська трагедія досі практично не відома міжнародній громадськості. Українській владі, науковцям та журналістам необхідно докласти зусиль, щоб не тільки власна країна, а й увесь світ знав про цю страшну подію як про національний символ скорботи України.

На відкритті конференції Людмила Бабич зачитала звернення свідків Корюківської трагедії до учасників наукового форуму:

“Шановні учасники конференції! Дорогі брати і сестри – білоруси!

Нас ріднять не тільки слов’янські узи братерства. Нас ріднить пережите в роки минулої страшної війни з фашистами. Ми, свідки трагедії української Корюківки з Чернігівської області, яким вдалося врятуватися в трагічні дні 1 2, 9 березня 1943 року, коли фашисти за 3 світлових дні знищили і спалили близько 7000 мирних жителів різного віку.

Сьогодні ми з Вами згадуємо і сумуємо за своїми земляками та рідними. Звертаємося до Вашого високого зібрання відзначити і нашу величезну втрату.

На жаль, Україна затрималася з побудовою Меморіалу усім спаленим селам. Але Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем ухвалено рішення і розпочато будівництво цього Меморіалу в Корюківці.

Сподіваємося на Вашу інформаційну підтримку, тому що про Корюківську трагедію 1-2, 9 березня 1943 повинен знати весь світ.

Просимо Вас допомогти нам розповісти світу про страшну Корюківську трагедію 1-2, 9 березня 1943 року, про безневинно знищених і спалених 7000 мирних жителів.

З повагою,

Свідки трагедії: Корнієвська Діна Степанівна, Козуб Ганна Тимофіївна, Нековаль Ганна Микитівна”.

Людмила Бабич також запропонувала створити експозицію про Корюківську трагедію у Білоруському державному Меморіальному комплексі “Хатинь” і підтримала ідею директора цього комплексу Артура Зельського щодо створення асоціації меморіалів історичних місць трагедій цивільного населення Другої світової війни на пострадянському та європейському просторі.

Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко від імені інших учасників делегації – Валерія Солдатенка та Дмитра Вєдєнєєва – дав роз’яснення щодо їх доповідей “Дослідницький проект „Україна під нацистською окупацією: спалені села (1941–1944 рр.)“в контексті наукового забезпечення формування політики національної пам’яті” (В. Солдатенко), “Знищене гітлерівцями селище Корюківка як символ мучеництва українського народу у Другій світовій війні та місце пам’яті” (Д. Вєдєнєєв) та позицій, висловлених на міжнародній конференції у Мінську, зокрема, стосовно дослідження проблеми знищених селищ в окупованій Україні.

Сергій Бутко від імені Українського інституту національної пам’яті також заявив про підтримку ідеї редакції газети “Голос України” щодо запровадження щорічного вшанування на державному рівні пам’яті жертв цивільного населення всіх населених пунктів України, знищених окупантами під час Другої світової війни.

Учасники засідання зауважили, що під час обговорення підсумків конференції була висловлена пропозиція щодо проведення подібних міжнародних наукових форумів у наступні роки у Росії та в Україні у м. Корюківка.

Останні новини Чернігівщини

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг 11:28

Від початку 2019 року землевпорядники Чернігівської області надали населенню 838 тис. адміністративних послуг. З цієї кількості 796,3 тис. послуг надано на безоплатній основі.

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік 11:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада підтримав проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік.

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО 10:59

Сезон активних дорожніх робіт уже закінчився. Всі заплановані проєкти практично реалізовані, далі — роботи виключно в режимі аварійної ліквідації. Куди спрямували кошти — поінформував на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління капітального будівництва ОДА Андрій Тишина.

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини