Чернігівщина готується до відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі
На сьогодні уже розпочато активну підготовку до святкувань в області. Зокрема, головою облдержадміністрації В. М. Хоменком видано відповідне розпорядження та затверджено план заходів. А виставка відомого українського художника Юрія Нагулка «Координати вічності», яка відкрилася 15 березня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», розпочала низку заходів, присвячених 1025-річчю хрещення Русі-України.
На сьогодні уже розпочато активну підготовку до святкувань в області. Зокрема, головою облдержадміністрації В. М. Хоменком видано відповідне розпорядження та затверджено план заходів. А виставка відомого українського художника Юрія Нагулка «Координати вічності», яка відкрилася 15 березня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», розпочала низку заходів, присвячених 1025-річчю хрещення Русі-України.
Про це йшлося на засіданні організаційного комітету з питань підготовки та проведення ювілейного святкування, яке 4 квітня провів в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика. У засіданні взяли участь архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій (Зоря).
«Відзначення в області цієї знаменної дати - є важливою подією, адже після хрещення князем Володимиром Києва, Чернігів – друге місто Київської Русі, де християнство стало народною релігією», - підкреслив він під час засідання.
На переконання в. о. заступника голови облдержадміністрації, дуже важливо, щоб майбутнє святкування було спрямоване на консолідацію суспільства, утвердження в ньому духовних цінностей.
Як зазначалося, на Чернігівщині заплановано низку заходів, серед яких урочисте зібрання Ради церков, святкові урочисті збори та концерт духовної музики, науково-практична конференція за участю представників конфесій, фестиваль «Київська Русь», історичний квест, випуск ювілейних марок. У музейних установах та бібліотечних закладах області експонуватимуться тематичні виставки, екскурсії. У загальноосвітніх навчальних закладах пройдуть години спілкування, літературні конкурси, екскурсії до соборів Чернігівщини, вечори духовної музики тощо.
З метою залучення молоді до відзначення ювілею, у рамках проведення молодіжного фестивалю «Дружба-2013», тематика якого також присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі, передбачається проведення концертних майданчиків духовної музики, зустрічей з духовними служителями, богослужінь тощо.
На завершення засідання Юрій Музика закликав усіх членів організаційного комітету до тісної співпраці, щоб на високому духовному, організаційному, інформаційному і просвітницько-роз’яснювальному рівні відзначити 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:30
Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.
Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28
Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.
На Чернігівщині триває посівна: аграрії засіяли майже 28 тисяч га ярих зернових і зернобобових 11:26
А це – майже 5% від прогнозованої площі у 572,9 тис. гектарів.
Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22
З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.
21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19
День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression