Від сьогодні в поїзди не пускатимуть без паспорта
При купівлі квитка на поїзд в нього будуть вписуватися прізвище та ім'я пасажира. Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалив 6 березня 2013 року.
У ній наголошується, що вона «набуває чинності через 15 днів з дня опублікування».
В «Укрзалізниці» повідомили, що поки квитки не будуть продаватися за паспортом. Про введення в дію цієї постанови обіцяють повідомити пізніше.
Проїзні документи, придбані до набрання чинності цією постановою, без зазначення прізвища та імені дійсні і посадка в поїзд і проїзд здійснюються без пред'явлення документа, що посвідчує особу.
«Оформлення в квитковій касі повних і дитячих проїзних документів, у тому числі в електронному вигляді, здійснюється з внесенням до проїзного документа прізвища та імені пасажира зі слів особи, яка здійснює оплату проїзного документа», - сказано в документі.
«При оформленні проїзних документів з використанням мобільного зв'язку, інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування і т.д. прізвище та ім'я особи, яка буде здійснювати поїздку, зазначає особа, яка здійснює оформлення і оплату проїзного документа», - сказано в постанові.
У проїзних документах (крім пільгових і безкоштовних) на проїзд у регіональних поїздах і квитках на проїзд у поїздах приміського сполучення прізвище та ім'я особи не зазначаються.
«Посадка в потяг здійснюється за пред'явленням проїзного документа та документа, що засвідчує особу», - сказано в постанові Кабміну.
До таких документів належать: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення особи, яке потребує додаткового захисту.
Крім того, можна пред'явити проїзний документ для виїзду за кордон особи, яка визнана біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідку на постійне проживання, вид на проживання, картку мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, паспортний документ іноземця та особи без громадянства.
Останні новини Чернігівщини
Інклюзивний театр для кожної дитини: Чернігівський театр ляльок розвиває безбар’єрні культурні ініціативи 10:21
Чернігівський обласний театр ляльок імені Олександра Довженка постійно працює над тим, щоб культурні послуги були доступними для всіх дітей, зокрема для юних глядачів з особливими освітніми потребами
Аграрії області засіяли майже половину від прогнозованих площ 09:49
На Чернігівщині тривають весняно-польові роботи. Станом на 11 травня ярими культурами вже засіяно 505,1 тис. га.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:46
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 4 особи постраждали.
12 травня: цей день в Україні і світі 08:44
День 1539 Російська агресія - Day 1539 Russian aggression