Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 21:20:32

Про транспортне забезпечення населення м. Чернігова у 2013 році

19.03.2013   14:26

Про основні напрямки діяльності управління транспорту та зв'язку міської ради щодо забезпечення населення міста транспортними послугами з належним рівнем обслуговування у 2013 році інформував на засіданні виконкому 18 березня начальник управління Володимир Воронін.

Він підкреслив, що під час розгляду цього питання були враховані основні вимоги пасажирів, зокрема: безпересадочне сполучення, вартість проїзду і якість транспортних послуг.

У м. Чернігові, зазначив В. Воронін, існує міська маршрутна мережа загального користування, що складається з 10 тролейбусних маршрутів загальною довжиною 104,6 км і 44 автобусних протяжністю364 км. Вздовж міських маршрутів визначено 457 зупинок, серед яких 171 – тролейбусні і 286 – автобусні. 101 зупинка обладнана павільйонами й навісами для очікування пасажирів, 121 має зупиночні комплекси з торговими кіосками.

Формування мережі проводилося з урахуванням безпересадочного сполучення промислових і спальних районів, місць масового скупчення пасажирів, а це - торгові центри, ринки, місця відпочинку, залізничний вокзал, навчальні та лікувальні заклади. Проте, сьогодні назріло питання про оптимізацію маршрутної мережі, зауважив В. Воронін, особливо в частині заміни рухомого складу на маршрутах. 

У поточному році перевезення пасажирів здійснюють відповідно до укладених договорів 14 перевізників: КП "ЧТУ", 8 автомобільних перевізників – юридичні особи, 6 автомобільних перевізників – фізичні особи. Щоденно для забезпечення транспортних перевезень передбачено надання 67 тролейбусів, 150 автобусів середньої та великої місткості марок Кароса, ПАЗ, Еталон, Ай-Вен, працюючих у звичайному режимі, та 229 автобусів малої місткості марок Дельфін, Рута, працюючих у режимі маршрутного таксі. За винятком автобусів великої місткості, вік рухомого складу не перевищує 7 років.

Основним соціальним пасажирським перевізником протягом багатьох років є комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління». У Чернігові, уточнив В. Воронін, сьогодні проживає 72600 осіб 26-ти пільгових категорій. Найбільша кількість автобусів надається підприємством ВАТ «Чернігівавтосервіс», а це 170 одиниць рухомого складу, з яких 65 працюють у звичайному режимі та 105 автобусів малої місткості – у режимі маршрутного таксі. Рух пасажирського транспорту у місті починається в 5.20 і закінчується у 24.00.

Особливу увагу члени виконкому приділили організації перевезень мешканців міста до дачних масивів на весняно-літній період поточного року та у святкові й поминальні дні до міських кладовищ. У зв’язку з відкриттям сезону садово-городніх робіт значно підвищується навантаження на міський транспорт, адже населення м. Чернігова має понад 26 тис. садово-городніх ділянок.

Зважаючи на це, виконком міської ради доручив управлінню транспорту та зв’язку з 23 квітня до 19 вересня організувати виконання графіка пільгових перевезень жителів міста до садово-городніх масивів у весняно-літній період. З цією метою для дачних перевезень цього року задіяні 10 маршрутів, на яких працюватимуть 39 автобусів, в тому числі 12 великої і середньої місткості, що безкоштовно перевозитимуть громадян пільгових категорій щовівторка та щочетверга. Для зручності жителів міста буде відкоректований графік руху тролейбусів, що працюють у напрямку до залізничного вокзалу з урахуванням прибуття приміських поїздів.

 На сьогодні ДП «Пассервіс», основний дачний перевізник, отримав 550 тис. грн. субвенції із запланованих на рік – 2190 тис. грн. З 23 квітня у повному обсязі розпочнеться сезон дачних перевезень до 19 вересня, зауважив В. Воронін.

З огляду на зміни пасажиропотоків у різні періоди року, кількість транспорту і часи його роботи постійно регулюються. Так, міський голова Олександр Соколов акцентував увагу на перевезеннях жителів міста у святкові та поминальні дні 9, 12-13 травня, особливо до кладовища Яцево.

Міський голова доручив управлінню транспорту та зв’язку спільно з іншими структурними підрозділами міської ради та правоохоронними органами врахувати недоліки минулого року та вжити дієвих заходів для попередження скупчення автотранспорту на прилеглій до цвинтаря території.

 З метою покращення транспортних послуг жителям м. Чернігова заплановано також провести обстеження доріг, якими здійснюється рух пасажирського транспорту загального користування та усунути виявлені недоліки. У першу чергу рішенням виконкому передбачається виконання низки завдань для управління ЖКГ, зокрема: проведення ремонтно-будівельних робіт проїзної частини ряду вулиць, установки або оновлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, безперебійна робота світлофорів.

Виконавчий комітет міської ради рекомендував перевізникам, автобуси яких працюють на міських маршрутах загального користування, здійснювати перевезення учнів загальноосвітніх навчальних закладів за 50 % від вартості проїзду при наявності учнівського квитка, а перевезення пасажирів пільгових категорій здійснювати згідно з чинним законодавством України.

Олександр Соколов звернув увагу всіх відповідних служб на необхідність підвищення рівня культури у сфері надання послуг транспортних перевезень населення міста.

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини