Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 21:43:19

12 березня – Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою

12.03.2013   11:32Агенцiя

Міжнародні правозахисні групи звернулися до корпорацій Google, Yahoo і Microsoft із закликом не піддавати цензурі діяльність пошукових систем протягом Всесвітнього дня боротьби з цифровою цензурою, який відзначається 12 березня.

Чи знаєте ви, що китайська версія Вікіпедії заблокована повністю і остаточно?
“Цей день призначений для прославлення Інтернету як відкритого вікна у світ і засудження атак на вільний потік інформації, – говориться в листі організацій “Репортери без кордонів ”і “Міжнародна амністія ”. – У дусі сприяння свободі вираження думок ми просимо вас не піддавати цензурі роботу пошукових систем та блогів у цей день. Ми закликаємо вас 12 березня підтримати ідею Інтернету як вільного простору для кожного, незалежно від національності чи географічного місцезнаходження, а також здійснити мрію про дійсно всесвітньої мережі – нехай навіть протягом одного дня. Це буде потужний сигнал для всіх сетян – людей, організацій і держав, що цензура в Інтернеті – це не єдиний шлях вперед”.

За словами правозахисників, в даний час більше двох десятків країн обмежують доступ до Інтернету на регулярній основі. “Ми розуміємо труднощі, з якими ви стикаєтесь у країнах, що обмежують доступ до Інтернету, – продовжують“Репортери без кордонів ”і“Міжнародна амністія ”. – Ці країни намагаються чинити тиск на вас, змусити дотримуватися місцеві закони, які не відповідають нормам міжнародного права і стандартам, що захищає свободу слова. Але прагнення відповідати місцевим вимогам, які порушують норми міжнародного права, не зможе виправдати ваші дії. Ваша допомога дозволить таким країнам, як Китай, обійти заборону на доступ до інформації про права людини, Далай-ламі, “Хартії-08” і демократії, а також до шановних правозахисним сайтам ”.

Китай згаданий неспроста. Уряд КНР здійснює жорсткий контроль над Інтернетом, блокуючи сайти, які пов’язані з китайськими дисидентами, оголошеним поза законом духовним рухом Фалуньгун, тибетським урядом у вигнанні, а також ресурси, що містять інформацію про державну різанині на площі Тяньаньмень в 1989 році.
Декілька американських компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, мали постати перед Конгресом США на слуханнях за звинуваченням у співучасті в створенні Great Firewall of China. Корпорація Google піддалася критиці за потурання китайському уряду, який вимагає фільтрувати інтернет-пошук, щоб ліквідувати результати запитів, наприклад, за такими темами, як “демократія” або “площа Тяньаньмень”.

“Репортери без кордонів”, заснували Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою в минулому році, на цей раз планують відзначити його доповіддю про стан свободи в Інтернеті по всьому світу.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.