Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 листопада, 23:16:43

Боротьба з корупцією - один з пріоритетів роботи міліції Чернігівщини

11.02.2013   12:50

Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України боротьба з корупцією є пріоритетним напрямком діяльності міліції.

Зважаючи на це міліцією Чернігівщини спільно з іншими правоохоронними органами проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. В Управлінні МВС України в Чернігівській області організовано роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції, вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з корупцією. В Управління МВС області та Управлінні боротьби з організованою злочинністю УМВС області функціонують офіційні сайти (http://kop.gov.ua/ та http://ubozcn.gov.ua/), на яких постійно оновлюються інформація про законодавчу базу, результати роботи, в тому числі, з протидії корупційним проявам. Так, у 2012 році в центральних та регіональних засобах масової інформації вийшло понад 100 матеріалів, пов'язаних з профілактикою та результатами протидії корупції.

У системі службової підготовки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області постійно вивчаються вимоги Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та зміни до них. З метою активізації роботи з протидії корупції в області в 2012 році до міськрайвідділів направлено ряд вказівок, методичних рекомендацій та алгоритм дій з виявлення фактів корупції.

Всього з початку 2012 року і до моменту вступу в дію нової редакції  Кримінального процесуального кодексу України (20.11.12р.) працівниками УМВС України в Чернігівській області викрито 171 злочин у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 11; за перевищення влади або службових повноважень - 1; за службове підроблення - 131; за службову недбалість - 12; за одержання хабара - 16.

З 20 листопада і до кінця 2012 року за матеріалами працівників органів внутрішніх справ області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 35 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 12; за перевищення влади або службових повноважень - 9; за службове підроблення - 9; за службову недбалість - 4; за одержання хабара - 1.

Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 29 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Всі складені протоколи направлені до судів та розглянуті.

22 правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму майже 40 тисяч гривень.

За суб'єктами відповідальності, відносно яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду та на яких накладено адміністративні стягнення за корупційне правопорушення: 2 державних службовця 6 категорії; 6 посадових осіб органів місцевого самоврядування (4 - IV категорії, 2 - V-VII категорій); посадова особа органу цивільного захисту; 5 працівників ОВС; 2 посадові особи юридичної особи публічного права; 3 особи, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки; 3  фізичні особи. 

Систематична робота із запобігання та протидії корупції триває.

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини