Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:20:16

Проект підтримки регіонального співробітництва

15.01.2013   08:00Агенцiя

Європейський Союз розпочинає Проект підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства, спрямованого на підтримку сталого транскордонного співробітництва між регіонами країн Східного Партнерства з метою розробки спільних рішень у відповідь на існуючі виклики в цих регіонах.

Завданнями проекту є: (і) створення сприяючого середовища для програм прикордонного співробітництва на кордонах між Білоруссю та Україною, Грузією та Вірменією, і Грузією та Азербайджаном, враховуючи специфіку кожного регіону; та (іі) посилення спроможності місцевих і регіональних органів влади та недержавних інституцій в згаданих вище прикордонних територіях розробляти і впроваджувати транскордонні проекти.

Східне Партнерство було започатковано 7 травня 2009 року з метою посилення відносин між Європейським Союзом та його східними партнерами. У рамках Східного Партнерства розглядаються низка важливих питань, таких як: посилення стратегічних відносин із східними сусідами ЄС, полегшення візового режиму; вільна торгівля; енергетична незалежність; регіональний мир та безпека. До країн Східного Партнерства належать Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.

Складовою Східного Партнерства є співпраця між країнами-учасницями, в тому числі на рівні прикордонних регіонів. Транскордонне співробітництво - спільні дії, спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин між територіальними громадами, їх представницькими органами, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами, відповідними органами влади інших держав у межах компетенції, визначеної їх національним законодавством.

Країни учасниці включають - Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Україна. З української сторони до обраних регіонів входять Волинська, Рівненська, житомирська та Чернігівська області та північні (Іванківський, Поліський, Макарівський, Бородянський, Вишгородський та Броварський) райони Київської області.

На даному етапі Проект визначає потреби органів місцевого самоврядування з тим, щоб посилити їх спроможність у підготовці та реалізації спільних україно-білоруських проектів.

Любов Паливода, експерт проекту
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.