Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 12:21:09

До Дня пам'яті жертв голодоморів

17.11.2011   08:36Агенцiя

Голодомори - явище, яке навіки викарбуване в книзі бутті українців. Ці трагічні сторінки нашої історії - національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, а значить не підлягає забуттю.

пам'ятник жертвам голодоморів та політичних репресій у м. Ніжині

пам'ятник жертвам голодоморів та політичних репресій у м. Ніжині

На Чернігівщині у рамках заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 26 листопада, за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості відбудуться мітинги-реквієми у населених пунктах області.

Жалобні церемонії проходитимуть біля пам'ятників та пам'ятних знаків жертвам голодоморів у районах області, а також у сільських населених пунктах, оскільки саме українське село найбільше постраждало від голодоморів.

В освітніх установах області традиційно відбуватимуться тематичні лекції, уроки пам'яті, працюватимуть виставки періодичної, науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури та інших матеріалів, які висвітлюють трагічні сторінки голодоморів в Україні та на Чернігівщині.

До уваги відвідувачів музейних та бібліотечних закладів - експозиції архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури з тематики історії голодоморів в Україні.

Протягом листопада ц. р. також проводитимуться роботи з упорядкування пам'ятників, пам'ятних знаків, місць масових поховань жертв голодоморів та облаштування прилеглих до них територій.

26 листопада ц. р. у м. Чернігові біля П'ятницької церкви відбудеться мітинг-реквієм за участі обласної та міської влади, громадськості (початок о 15:30 год.).

У Державному архіві Чернігівської області з 23 до 27 листопада ц. р. експонуватиметься фотодокументальна виставка "Голод 1932-1933 років мовою документів".

Для слухачів Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде організовано зустрічі з науковим співробітником Українського інституту національної пам'яті "Забуттю не підлягає" та підготовлено тематичну виставку відповідної науково-документальної літератури (працюватиме 21-25 листопада ц. р. у бібліотеці Центру).

Запрошуємо громадськість області долучитися до обласних меморіальних заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів.

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

20 вересня - Всенародний День Батька

20 вересня - Всенародний День Батька 08:28

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня.

20 вересня - День працівників лісу

20 вересня - День працівників лісу 08:26

Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.