Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 19:34:54

Проведено засідання робочої групи з впровадження заходів реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби

09.01.2013   08:23

8 січня виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика провів засідання робочої груби з впровадження заходів реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Учасники засідання розглянули стан виконання плану заходів з реалізації пілотного проекту та обговорили проблемні питання, які виникають під час його подальшого впровадження.

Як зазначалося, з серпня 2012 року в області активно реалізується соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича щодо європейського підходу до забезпечення населення лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії. З метою забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України було запроваджено пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби, якій проходив у два етапи.

Під час реалізації І етапу пілотного проекту на теренах Чернігівщини в аптечних закладах ціни на лікарські засоби були приведені у відповідність до реєстру затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2012 року №672 “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року №419”.

У медичних закладах області було визначено перелік хворих з артеріальною гіпертензією, сформовані списки диспансерних хворих.

Усі лікувально-профілактичні заклади Чернігівщини в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, постійно здійснюється контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів. З метою інформування населення в лікувально-профілактичних та аптечних закладах області розміщені інформаційні матеріали з питань запровадження референтних цін на лікарські засоби для гіпертоніків, працюють “гарячі” телефонні лінії.

Під час другого етапу, який тривав з вересня по грудень 2012 року, було розпочато процес відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів з державного бюджету.

Тепер хворі на гіпертонічну хворобу мають змогу придбати ліки зі знижкою у мережі аптек КП “Ліки України” у районах і містах області та у Чернігівській районній аптеці №180.

Слід зазначити, що для реалізації другого етапу проекту Чернігівська область з державного бюджету отримала субвенцій у сумі понад 800 тисяч грн. У лікувально-профілактичних закладах було виписано понад 31 тисячу рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки реалізації проекту понад 20 тисяч хворих на Чернігівщині отримали ліки за референтними цінами.

Цей процес продовжується й у 2013 році. На відшкодування вартості лікарських засобів у поточному році державою виділено для області понад 3,8 млн. грн. Тому, на переконання Юрія Музики, слід докласти максимум зусиль для вчасного освоєння державних коштів, а для цього потрібно активізувати роз’яснювальну роботу серед населення області.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини