Щодо результатів загальнонаціонального дослідження “Стан корупції в Україні”
У вересні ц. р. під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ Вікторія Захожа – заступник директора Київського міжнародного інституту соціології та Світлана Горна – керівник експертної ради ГО “Європейська дослідницька асоціація” оприлюднили дані дослідження “Стан корупції в Україні. Чернігівська область”.

Загальнонаціональне дослідження “Стан корупції в Україні” проводилось Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Дослідження проводилось у лютому-березні 2007 року, у лютому-березні 2009 року та в березні-квітні 2011 року (10 639 чол.). Опитування проводилось в 24 областях України та АР Крим. Респонденти – доросле населення України віком від 18 років. Метод опитування – особисте інтерв’ю.
За результатами дослідження по Чернігівській області у 2011 році з корупцією в судах стикались 55,8% опитаних жителів Чернігівщини, в міліції – 55,6%, в ДАІ – 51,7%, в прокуратурі – 50,5%.
Щодо найбільш “популярних” видів корупції в Чернігівській області, то в 2011 році найчастіше для вирішення питань використовувалися особисті зв’язки – 19,1%. Добровільно давали хабар 11,2% опитаних. А от щодо вимагання хабара, то цей показник в Чернігівській області є найнижчим в Україні і становить 7,5% (для порівняння: середній показник по Україні – 25%).
Основну відповідальність за боротьбу з корупцією громадяни України і жителі Чернігівщини покладають на Президента – так вважають 77,6% опитаних. Боротьбу з корупцією як відповідальність та обов’язок пересічних громадян сприймають не більше 18% респондентів.
У те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією вірять лише 17% населення області. Трохи більше – 17,6% називають будь-які антикорупційні заходи в Україні ефективними.
Електронні засоби масової інформації – радіо і телебачення – залишаються незмінними лідерами у постачанні інформації про корупцію. Інформацію з радіо та телебачення отримують 30,4% респондентів. Втрачають свої позиції в інформуванні населення про корупцію друковані ЗМІ – їх аудиторія, що охоплювала чверть (25,2%) населення у 2007 році скоротилася до п’ятої частини (21,6%) у 2011 році. Експерти пояснюють це зростанням кількості користувачів Інтернету. Ще одним джерелом отримання інформації про корупцію залишається неформальне спілкування – про випадки корупції у такий спосіб дізнаються 25,4% опитаних.
Кожен другий житель Чернігівської області вважає, що корупція не може бути виправдана. Частка громадян, які декларують свою готовність протистояти корупціонерам, становить близько третини населення Чернігівщини – 32,5%. Найактивнішими у цьому є чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.