Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 11:17:06

Щодо результатів загальнонаціонального дослідження “Стан корупції в Україні”

10.10.2011   06:31Агенцiя

У вересні ц. р. під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ Вікторія Захожа – заступник директора Київського міжнародного інституту соціології та Світлана Горна – керівник експертної ради ГО “Європейська дослідницька асоціація” оприлюднили дані дослідження “Стан корупції в Україні. Чернігівська область”.

Загальнонаціональне дослідження “Стан корупції в Україні” проводилось Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Дослідження проводилось у лютому-березні 2007 року, у лютому-березні 2009 року та в березні-квітні 2011 року (10 639 чол.). Опитування проводилось в 24 областях України та АР Крим. Респонденти – доросле населення України віком від 18 років. Метод опитування – особисте інтерв’ю.

За результатами дослідження по Чернігівській області у 2011 році з корупцією в судах стикались 55,8% опитаних жителів Чернігівщини, в міліції – 55,6%, в ДАІ – 51,7%, в прокуратурі – 50,5%.

Щодо найбільш “популярних” видів корупції в Чернігівській області, то в 2011 році найчастіше для вирішення питань використовувалися особисті зв’язки – 19,1%. Добровільно давали хабар 11,2% опитаних. А от щодо вимагання хабара, то цей показник в Чернігівській області є найнижчим в Україні і становить 7,5% (для порівняння: середній показник по Україні – 25%).

Основну відповідальність за боротьбу з корупцією громадяни України і жителі Чернігівщини покладають на Президента – так вважають 77,6% опитаних. Боротьбу з корупцією як відповідальність та обов’язок пересічних громадян сприймають не більше 18% респондентів.

У те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією вірять лише 17% населення області. Трохи більше – 17,6% називають будь-які антикорупційні заходи в Україні ефективними.

Електронні засоби масової інформації – радіо і телебачення – залишаються незмінними лідерами у постачанні інформації про корупцію. Інформацію з радіо та телебачення отримують 30,4% респондентів. Втрачають свої позиції в інформуванні населення про корупцію друковані ЗМІ – їх аудиторія, що охоплювала чверть (25,2%) населення у 2007 році скоротилася до п’ятої частини (21,6%) у 2011 році. Експерти пояснюють це зростанням кількості користувачів Інтернету. Ще одним джерелом отримання інформації про корупцію залишається неформальне спілкування – про випадки корупції у такий спосіб дізнаються 25,4% опитаних.

Кожен другий житель Чернігівської області вважає, що корупція не може бути виправдана. Частка громадян, які декларують свою готовність протистояти корупціонерам, становить близько третини населення Чернігівщини – 32,5%. Найактивнішими у цьому є чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту.

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини