Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 09:24:24

У який термін та у якому обсязі повинні оприлюднюватися рішення міської ради? Хто відповідальний за порушення термінів?

10.11.2011   20:49Агенцiя

Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

 Частини 4-5 статті 59 зазначеного Закону передбачають, що “рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.

Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію”.

Відповідно до пункту 11 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” “акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення; на вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування”.

Пункт 2 статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” передбачає, що розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднювати, зокрема, нормативно-правові акти та акти індивідуальної дії (крім внутрішньо організаційних), прийняті розпорядником, а частина 2 зазначеної правової норми передбачає, що ці акти підлягають обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження документу. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Таким чином, Закон України “Про доступ до публічної інформації” чітко встановлює строки оприлюднення нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії, до яких відносяться і рішення місцевих рад, і передбачає, що такі рішення підлягають оприлюдненню, в тому числі на сайті, невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження.

Як видно із наведених положень Закону “Про доступ до публічної інформації”, він не встановлює окремих строків оприлюднення актів ради, які не відносяться до нормативно-правових.

Зазначеним положенням Закону “Про доступ до публічної інформації” не суперечить і стаття 103 Регламенту Чернівецької міської ради VI скликання, затвердженого рішенням 7 сесії Чернівецької міської ради VI скликання, I пленарне засідання 13.04.2011 № 113, із змінами та доповненнями, внесеними рішенням 9 сесії міської ради VІ скликання від 16.06.2011 р. № 210 (далі по тексту – Регламент), розміщеного на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради (http://chernivtsy.eu/portal/6032), яка, зокрема, передбачає:

Стаття 103.

1. Рішення ради нормативно – правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення (викладення державною мовою в офіційному друкованому органі міської ради газеті “Чернівці”, а в окремих випадках – на офіційному веб-порталі міської ради у мережі Інтернет після їх прийняття і підписання), якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень в дію.

Рішення нормативно-правового характеру підлягають оприлюдненню міським головою невідкладно, але не пізніше 5-ти днів.

2. Інші рішення ради набувають чинності через 10 днів з дня їх прийняття, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень в дію, але не раніше дня їх оприлюднення.

Як видно із частини 2 статті 103 Регламенту в ній не встановлюється строк оприлюднення інших, крім нормативно-правового характеру, рішень Чернівецької міської ради, а встановлюється строк набуття ними законної сили – “набрання ними чинності”. Відповідно, враховуючи вищезазначені вимоги статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, зазначені рішення також підлягають оприлюдненню невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження.

Відповідно до статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, зокрема: не оприлюдненні інформації відповідно до статті 15 цього Закону; наданні або оприлюдненні недостовірної, неточної або неповної інформації. За вчинення вищезгаданих правопорушень, осіб, до посадових обов’язків яких віднесено оприлюднення вищезгаданої інформації, можуть бути застосовані заходи дисциплінарного впливу (зокрема, на підставі подання прокурора про усунення порушень законодавства про доступ до публічної інформації). Крім того, частина 2 статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” передбачає, що особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені розпорядниками інформації, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.

Людмила Опришко, адвокат

http://irrp.org.ua/consultations/2085-u-yakiy-termn-ta-u-yakomu-obsyaz-povinn-oprilyudnyuvatisya-rshennya-mskoyi-radi-hto-vdpovdalniy-za-porushennya-termnv-oprilyudnennya-rshen-ta-opublkuvannya-yih-u-nepovnomu-obsyaz.html

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:01

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 21 жовтня до 8:00 22 жовтня 2020 року.

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень 08:33

Податківцями виявлено злочинну схему ухилення від сплати податків та конвертації безготівкових коштів у готівку, яка діяла на території Чернігівської області протягом 2019-2020 років.

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі 08:12

Нові іномарки Renault Duster для оперативної і якісної роботи отримали групи реагування патрульної поліції в Бахмачі, Прилуках і Корюківці.

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку 08:08

21 жовтня о 06:40 до Служби порятунку "101" у селищі Ріпки надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Ловинь.

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення 07:55

Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття.