Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:05:06

КП "Чернігівводоканал" про якість питної води в Чернігові

04.01.2019   14:48Агенцiя

Відповідно до чинного законодавства, підприємства-постачальники питної води в Україні зобов’язані інформувати абонентів про якість питної води, що подається в мережу.

В січні 2019  року КП «Чернігівводоканал» оприлюднює чергові результати дослідження показників якості питної води в місті Чернігові, оскільки, відповідно до обсягів води, що реалізується підприємством, інформування населення щодо якості води передбачене для  підприємства двічі на рік.

Джерело водопостачання міста – Чернігівське родовище прісних підземних вод.

Водопостачання міста забезпечується:
• 5-ма груповими водозаборами
• 6-ма окремо розташованими міськими артезіанськими свердловинами.

Вода видобувається із підземних горизонтів – сеноман-нижньокрейдяного та бучацького.

Загальна кількість артезіанських свердловин – 109 шт.

Глибина бучацьких свердловин – 81÷138 м, кількість – 74 шт.

Глибина сеноман-нижньокрейдяних свердловин – 618÷735 м, кількість 35 шт.

До забору води придатні 65 свердловин: з них 32 шт. – сеноман-нижньокрейдяного горизонту, та 33 шт. – бучацького горизонту.

Проектний дебіт діючих свердловин – 117,9 тис м³/добу або 4 911,8 м³/год. Експлуатаційні запаси підземних вод водозабірних споруд становлять 151 тис. м³/добу. Діючі водозабори експлуатуються протягом 37-80 років.

Середньодобовий відбір за останні п’ять років в розрізі водозаборів становить:
Ялівщина - 11.6 тис. м³/ добу
Подусівка - 18.2 тис. м³/ добу
Бобровиця - 21.7 тис. м³/ добу
Полуботки - 11.9 тис. м³/ добу
Хімволокно - 1.0 м³/ добу
Міський - 3.2 м³/ добу

Водопровідні мережі

На балансі КП «Чернігівводоканал» обліковуються вуличні, квартальні мережі та водопровідні вводи багатоквартирних житлових будинків Діаметр водопроводів – від 25 до 700 мм. Довжина розподільчої водопровідної мережі становить 554,45 км, з яких 182,74 км, або 33,27% замортизовані. Ветхі та аварійні – 178,67 км від загальної протяжності, або 32,22%. Водопровідні мережі побудовані із чавунних труб –72%, сталевих –20%, 8% – пластик, азбестоцемент, бетон.

Питна вода в Чернігові відповідає встановленим нормативам. Ці нормативи контролюються щоденно. Відповідно до проведених досліджень, лише на свердловині села Зарічне станом на 01.01.2019 виявлено перевищення нормативів по такому показнику, як залізо загальне – 0,44 мг/дм3 при нормі, встановленій ДСанПіН 2.2.4-171-10 на рівні, <0,2 мг/дм3.

Перевищення нормативів ДСанПіН 2.2.4-171-10 на свердловині села Зарічне не є порушенням, оскільки рівень заліза загального і, як наслідки, каламутність води, викликані природними характеристиками артезіанської води на території водозабору. Таке перевищення є допустимим та передбачено у Технологічному регламенті роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Абонентам, які отримують питну воду зі свердловини в селі Зарічне постійно проводиться перерахунок вартості питної води в сторону зменшення.

Також треба зазначити, що відхилення від нормативів ДСанПіН 2.2.4-171-10 на підставі Технологічних регламентів роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення буде діяти лише до 2020 року. Тому КП «Чернігівводоканал» веде активний пошук технологій по безреагентному знезалізненню води (без додавання в неї хімічних сполук). В першу чергу планується вирішувати питання щодо знезалізнення води на водозаборі «Подусівка», який є найбільш продуктивним в Чернігові.

 
За повідомленням інформаційної служби КП "Чернігівводоканал"

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.