Місцеві депутати забувають звітувати перед громадянами
Кожен з місцевих депутатів на передвиборчих кампаніях обіцяв, що буде виконувати та поважати закони України та зробить багато хороших справ на благо громади. Натомість про своїх опонентів відгукувались, що ті нічого не будуть робити.

Проте, коли депутати приступають до обов’язків, то стає майже неможливо проконтролювати, які обіцянки виконуються, а які ні.
Відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” ч.1 ст.16 ”депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.
Рада визначає орієнтовані строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями”. Місцеві ради навіть визначають конкретні строки для звітування, а депутати самі їх погоджують.
Проте відразу після голосування часто забувають про те, що перед виборцями треба звітувати. Хоча в ч.3 ст.16 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” говориться, що “звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення” .
Крім того згідно з ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” ч.2 ст.16 “звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу”. Не зважаючи на це часто на сайті ради навіть не вказуються контакти депутатів, а також місце та час прийому громадян.
Практично кожна рада закріпила в регламенті, що “депутат зобов’язаний завчасно подати до виконавчого апарату ради звіт в електронній або письмовій формі для його розміщення на офіційному веб-сайті ради, а також провести звітну зустріч із виборцями в визначені строки”.
Фактичні дані показують, що за 2017 рік лише частина відповідальних депутатів відзвітувалась перед виборцями та надала звіти в електронній або письмовій формі:
● Чернігівська обласна рада: 9 з 64 депутатів;
● Чернігівська міська рада: 6 депутатів та 2 фракції з 42 депутатів;
● Ніжинська міська рада: 19 з 36 депутатів;
● Н.Сіверська міська рада: 0 з 26 депутатів.
Відповідальний депутат, який займається в раді вирішенням реальних проблем, не повинен ховатися. В спілкуванні з людьми він отримуватиме зворотній зв'язок щодо правильності виконання роботи та інших нагальних питань, які можуть виникати. Саме в тому, щоб не відриватись від людей та потреб міста, а працювати в партнерстві з громадою, і є справжня роль місцевого депутата.
Коаліція “Прозорі Ради”
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.