Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 01:20:47

Чергові проміжні результати Чернігівщини в реалізації реформи

11.09.2017   07:49Агенцiя

Дістались вже до другого місця в загальноукраїнському рейтингу. Отже, що маємо за статистичними параметрами?

Утворено 35 об'єднаних територіальних громад.
5 - в 2015 році
11- в 2016 році
19 - в 2017.

З тих, що цьогорічні :
в 3-х обрані нові представницькі органи,
в 14-ти перші вибори відбудуться 29 жовтня,
одна громада - Варвинська селищна два дні тому в суді відстояла свої рішення про об'єднання і тепер чекатиме призначення виборів, ймовірно, в грудні;
ще одна - Городнянська міська теж днями завершила об'єднання і теж в очікуванні виборів.

Ми тут дещо порахували (параметри 33-х громад):
47 % місцевих рад об'єднались (267 з 569)
46 % території області займають ОТГ ( 14,41 тис.км.кв з 31,9 тис.км.кв)
33,32 % населення - в ОТГ (344 333 осіб з 1033,4 млн.)
З 33- громад:
міських - 9
селищних - 15
сільських - 9

Лише в одному районі - Новгород-Сіверському не створено жодної об'єднаної громади.

Є в нас і район-громада - Сновська.

Є 2 громади з кількох суміжних районів - Холминська (Корюківський та Семенівський) та Олишівська (Чернігівський та Куликівський).
Найменша по чисельності - Макіївська- 1600 осіб. Найбільша - Менська - 27842.

Половина з 16 громад, що вже мають прямі міжбюджетні відносини з державою, є самодостатніми, не потребують дотації від держави, з них три - Гончарівська, Деснянська та Корюківська самі дотують державу.

Серед чернігівських громад є та, в якої найбільший в Україні обсяг реверсної дотації державі відносно власних доходів - це Гончарівська громада, що віддає до державного бюджету понад 50 % своїх доходів.


Кудрик Ірина
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини