Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 18:17:12

Результати роботи прокуратури Чернігівщини у 2016 році на окремих напрямах діяльності

16.02.2017   07:34Агенцiя

Загалом органами прокуратури області у 2016 році реалізовано комплекс заходів щодо забезпечення ефективного виконання покладених функцій та завдань.

Проведено роботу щодо удосконалення структури регіональної прокуратури, оптимізації чисельності прокурорів і слідчих. Здійснено комплекс дій щодо укомплектування на конкурсних засадах місцевих прокуратур, оновлення їх кадрового потенціалу зовнішніми кандидатами.

Переглянуто підходи до організації роботи з особистого прийому. Створено та облаштовано нову приймальню громадян сучасними засобами зв’язку, комп’ютерною та іншою оргтехнікою. Забезпечено належні умови громадянам для викладення своїх вимог у письмовій формі, ознайомлення із законодавством про звернення, зразками документів тощо.

Упродовж другого півріччя минулого року вжито низку важливих організаційних заходів, спрямованих на розв’язання проблемних питань прокурорської та слідчої діяльності, ефективну реалізацію визначених законом повноважень на всіх напрямах роботи.

Скоординованими зусиллями правоохоронних органів упродовж четвертого кварталу 2016 року після невпинного росту стабілізовано рівень злочинності. Обліковано 15808 (проти 15801 у 2015 році) кримінальних правопорушень. 

Зберігається позитивна тенденція до зменшення на 37,5% очевидних умисних вбивств, на 20,8% – тяжких тілесних ушкоджень. Всі вчинені  у минулому році умисні вбивства, у яких реально настала смерть осіб, розкрито.

Вищою від загальнодержавної є питома вага розшуканих злочинців (39,7 % проти 23% по державі) та розшуканих безвісно відсутніх осіб (43,6 % проти 33%).

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за підозрою (36,6%) та за остаточними результатами досудового розслідування (33,7%) є вищим від середнього по державі (відповідно 31,1% і 28,8%).

Викрито 5 організованих груп. Із 10 засуджених членів злочинних угруповань 7 отримали реальне позбавлення волі, або 70% (проти 56% по державі).

На тлі тривалого реформування та переатестації слідчих органів Національної поліції – більше закінчено кримінальних проваджень (22 тис проти 18 тис). Удвічі зросла кількість скерованих до суду обвинувальних актів про правопорушення, вчинені у бюджетній системі.

Більш ніж удвічі скеровано до суду обвинувальних актів органами Служби безпеки України (42 проти 20), зросла загальна кількість закінчених ними кримінальних проваджень (75 проти 59).

Органами фіскальної служби завершено розслідування у 2 із 17 по державі кримінальних провадженнях про правопорушення, вчинені в складі організованих груп. Забезпечено високий рівень відшкодування збитків, у тому числі завданих кримінальними правопорушеннями інтересам держави (1,6 млн грн або 71,6%), по державі – 45,7%.

Слідчими прокуратури до суду направлено обвинувальний акт у провадженні про кримінальні правопорушення, вчинені організованою злочинною групою у складі працівників поліції та ДПтСУ (СІЗО).

Вищою ніж по державі є питома вага закінчених ними кримінальних проваджень (66,8%, по державі – 59%) та направлених до суду обвинувальних актів (10,1%, по державі – 9,1%).

Активізації розслідування кримінальних проваджень правоохоронцями регіону  сприяла започаткована у другому півріччі практика виїздів працівників галузевих відділів регіональної прокуратури на місця вчинення злочинів, що підслідні органам безпеки, фіскальної служби, слідчим прокуратури.

Судами задоволено 99% клопотань органів досудового розслідування Чернігівщини про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, що є другим показником у державі.

Забезпечено якісне виконання повноважень у сфері міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Вдвічі більше надійшло клопотань про надання правової допомоги від іноземних держав (32 проти 16 у 2015 році). На території області з метою подальшої екстрадиції затримано вчетверо більше осіб (16 проти 4). Забезпечено фактичну передачу компетентним органам іноземних держав 11 осіб, які перебували в розшуку.

За апеляційними скаргами прокурорів переглянуто 88,6% (по державі 86,8%) незаконних вироків, з яких майже 38% за ініціативи відділу підтримання державного обвинувачення в суді. Задоволено 207 (+24,7%) апеляційних скарг прокурорів на вироки та 72 (+50%) на ухвали.

Значно збільшилося число внесених документів реагування у сфері протидії адміністративним корупційним правопорушенням (139 проти 50).

Результатом ефективних наглядових та координаційних заходів  є зменшення кількості засуджених, які перебувають у розшуку через ухилення від відбування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (31 проти 51). Майже удвічі зменшилась рецидивна злочинність серед засуджених (56 проти 96).

У сфері ювенальної юстиції на захист прав дітей та інтересів держави   задоволено 40 позовів на суму 752 тис грн. За позовом прокурора в порядку спадкування за 6 дітьми-сиротами визнано право на майно на суму 400 тис грн. Діяльність у кримінальному провадженні переорієнтовано на відновний характер відповідальності неповнолітніх.

Забезпечено ефективність реалізації представницьких повноважень. Пред’явлено позовів на загальну суму 190 млн грн. На користь громадян і держави за позовами прокурорів судами стягнуто 137 млн грн, повернуто та попереджено незаконне відчуження майже 6 тис га земель.

Судові рішення, які набрали законної сили, виконано на 138 млн грн із 203 млн грн.

Органи прокуратури Чернігівщини й надалі забезпечуватимуть ефективне виконання визначених законом функцій.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.