Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 січня, 03:46:56

Як залучати кошти, щоб платити за комуналку менше

22.08.2016   14:15Агенцiя

Дослідження, яке проводилось Pilkington Building Products серед власників приватних та багатоквартирних будинків у Великій Британії, продемонструвало, що більше половини респондентів схильні заплатити більше за нерухомість з високим рівнем енергозбереження.

Половина опитаних вже заощаджує енергію, а третина стверджує, що готова на запровадження інновацій, здатних підвищити енергоефективність їхніх будинків.
Головна причина зацікавленості в інвестиціях у енергозберігаючі технології є економічні показники витрат на отримання будинку: такі інвестиції дають суттєве зниження сплачених рахунків. З кожним роком в країнах Європи все більше людей хоче мешкати в будинках, які також використовують природні джерела енергії. Все частіше при виконанні будівельних робіт споживачі звертаються до спеціалістів, здатних зробити проект будинку, який не треба опалювати в зимовий сезон та охолоджувати в літній.

За висновками наших сусідів з Польщі, вони запізнились в сфері енергозбереження на 15 років, якщо йдеться про ментальність та рівень освіти, освіти архітекторів, будівельників, освіченості споживачів та уряду. За висновками польських експертів, у Польщі не вистачає розуміння глобального виміру економії енергії, і мало хто знає, що в масштабах країни майже 40% енергії використовує житловий фонд.

У порівнянні з Польщею Україна витрачає на 1 кв. м вдвічі більше енергетичних ресурсів. Відтак актуальним є питання зростання рівня освіченості та свідомості в прийнятті рішень щодо підняття показників енергоефективності у власній оселі.

Суттєвою перешкодою на шляху впровадження енергоефективних технологій є субсидії. Адже вони покривають видатки людей на використані енергоресурси за рахунок бюджету. Це не «живі гроші», які людина сплачує з власної кишені, а віртуальна субстанція, яку споживач не відчуває, та сприймає її за належне. Інформаційні зустрічі, які проводить Громадянська мережа ОПОРА, продемонстрували, що ситуація, яка склалась наразі в державі, є неприйнятна, але взаємовигідна як для споживачів, так і для монополістів. Одні отримують підтримку від держави, а інші – надприбутки.

За інформацією Мінрегіону, обсяг коштів у Держбюджеті на субсидії щорічно зростає. Минулого року ця сума складала 17 млрд грн. Цього року ця цифра складає вже 35 млрд грн. Але й це не межа, адже перед споживачами ще два роки фактичного зростання ціни на енергоресурси до рівня економічно обґрунтованих.
 Використання адресної допомоги для тих домогосподарств, які дійсно цього потребують, могли б спонукати мешканців до впровадження технологій, направлених на збереження енергоресурсів, та суттєве зменшення платежів. Для цього необхідна зміна культури споживання, знайомство з найкращими практиками і формування розуміння власної відповідальності за те, що відбувається в сфері житлово-комунального господарства.

Такі можливості відкриває створення ОСББ та використання коштів Державної програми підтримки енергоефективності.

До Державної програми долучаються і регіональні. В Чернігові 29 січня 2016 року було прийнято Програму «Відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді м. Чернігова на 2016-2019 роки», метою якої було створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів в побуті шляхом відшкодування з міського бюджету частини суми за кредитами, одержаними ОСББ, ЖБК на реалізацію енергозберігаючих заходів.

Це зробило доступнішими кредити для багатоповерхівок міста, що сприятиме створенню ОСББ, масовому впровадженню енергозберігаючих заходів в побуті, і в кінцевому результаті призведе до зменшення споживання енергетичних ресурсів, витрат населення на їх оплату та поліпшення екології міста.

З міського бюджету відшкодовуватиметься 40 % тіла кредиту, але ця сума не може перевищувати 14 тис. грн на одну квартиру. На що саме виділяються кошти:
•    облаштування індивідуальних теплових пунктів (ІТП);
•    встановлення регуляторів теплового потоку за погодними умовами та відповідного додаткового обладнання;
•    встановлення вузлів обліку води (гарячої та холодної) та теплової енергії та відповідного додаткового обладнання;
•    заміна вікон на енергоефективні з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);
•    проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
•    модернізація систем освітлення місць загального користування (у тому числі заміна електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів).

 Ще не всі усвідомили переваги ОСББ та погано розуміють різницю між об’єднанням та, наприклад, управляючою компанією. Приклади успішних практик є найкращим підручником для усвідомлення, що власна відповідальність дає широкі повноваження та можливості для зменшення платежів, підвищення економічного зростання та покращення комфорту, якості та екологічності житла.

Матеріал підготувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець

Останні новини Чернігівщини

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА 11:54

23 січня під головуванням заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Савченка відбулося засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову збірку чернігівської письменниці Наталії Коси

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову збірку чернігівської письменниці Наталії Коси 11:43

«Право на щастя, або роздуми сучасної жінки» – таку назву має нова прозово-поетична збірка Наталії Коси. Її презентували в бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках конкурсу «Книга року-2019».

На ринках Чернігів за один день вилучено понад 350 кг незаконно добутої риби – Чернігівський рибоохоронний патруль

На ринках Чернігів за один день вилучено понад 350 кг незаконно добутої риби – Чернігівський рибоохоронний патруль 11:29

24 січня Чернігівським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками ГУНП в Чернігівській області були проведені перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами у м. Чернігів.

Пенсіонери за доставку пенсій не сплачують, сплачує держава

Пенсіонери за доставку пенсій не сплачують, сплачує держава 11:20

Клієнти Укрпошти, зокрема пенсіонери, занепокоєні інформацією, яка шириться у ЗМІ, про те, що з них листоноші братимуть комісію за доставку їхніх пенсій. Ця інформація недостовірна.