Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 жовтня, 10:23:09

Український виборець повен песимізму та критично оцінює “гречку”

11.04.2012   15:39Агенцiя

Виборці чітко ідентифікують роздачу продуктових наборів, ліків та подарунків, як підкуп і лише 4,2 % готові голосувати за того кандидата, від якого отримали “презент”. Прямий підкуп (гроші) вплинуть на волевиявлення 9,9 % громадян, хоч для 8,2 відсотків важливою є пристойна ціна.

Такі дані було оприлюднено за результатами репрезентативного опитування, проведеного 30 березня – 4 квітня Соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи”. Цифри, порівняно з 2010 роком, коли ОПОРА замовляла схоже опитування, більш ніж оптимістичні. Тоді, нагадаю, майже кожен 5 громадянин готовий був проголосувати за “чорта лисого”, якщо кандидат розщедриться на живі гроші. В той же час, виборці таки вбачають в своїй активній участі у голосуванні метод протидії фальсифікаціям.

Вражає інше, від виборів до виборів українці не вірять в чесну кампанію та її результати. І не грає ролі те, хто при владі. Сьогодні та у 2007 році більше 60% громадян скептично ставляться до перспектив демократичності інституції виборів в Україні. Якщо американець чи європеєць починає з 100% довіри і втрачає її за об’єктивних обставин, то українець починає з 0 і додає лише, якщо на те є конкретні причини. Таке щеплення проти романтизму щодо виборів зроблена не сьогодні. Кожен з попередніх Президентів доклався до підвищення больового порогу громадян, а хтось не зробив нічого, щоб закріпити позитивні тенденції. Тож, через дії або бездіяльність наших Гарантів, українці перетворилися на прагматичних циніків. І це, напевно, добре. Адже, обдурити громадян досить важко, а от забезпечити справді конкурентну кампанію, яка буде здійснена в правовому полі та з дотриманням міжнародних стандартів, не намагався ніхто.

Радує ж те, що довіра до українських громадських спостерігачів підвищується. І зараз ми маємо 35,2 % респондентів, які переконані в нашій корисності. Тож, довіра до окремих інституцій все ж.

http://www.opora.org.ua/blogs/1357-ukrajinskyj-vyborec-poven-pesymizmu-ta-krytychno-ocinjuje-grechku

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету 09:21

29 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка 09:13

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради, сьогодні 29 жовтня, прийняв рішення щодо введення з 1 листопада одностороннього руху транспортних засобів на ділянці дороги вул. Мстиславської від вул. Київської до вул. Шевченка в напрямку останньої.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 жовтня до 8:00 30 жовтня 2020 року.

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог 08:40

Фахівці Держпродспоживслужби у сфері санітарного законодавства від початку року виконали значний обсяг роботи для запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.