Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 11:22:04

Дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів

28.01.2016   08:19Агенцiя

Чернігівським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проведено дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів, за результатами якого встановлено наступне.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки встановлені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (надалі - Закон).

Четвертим та десятим пунктами статті 7 Закону визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг, зокрема: визначення виконавця послуг; здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

Частиною першою статті 19, пунктом 1 частини першої та пунктом 1 частини третьої статті 20 Закону, пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070  (надалі - Правила),  передбачено, що послуги з  вивезення побутових відходів (надалі – Послуги) надаються на підставі договору, який укладається між фізичною або юридичною особою та виконавцем Послуг. Договір про надання Послуг укладається відповідно до типового договору, затвердженого додатком 1 до Правил (надалі - Типовий договір).        

Обсяг надання Послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування (пункт шостий Правил).

Норми можуть розроблятися органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що надають Послуги, іншими зацікавленими організаціями.

За результатами проведеного дослідження, в територіальних межах Чернігівської області, встановлено, що районні, міські та селищні ради (надалі – Ради) не в повному обсязі виконують обов’язки щодо забезпечення об’єктивного розрахунку та затвердження норм надання Послуг,  а також здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг.

Так, Ради, в межах повноважень передбачених Законом, визначили виконавцями Послуг - комунальні підприємства, які в силу статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування» їм підпорядковані та підконтрольні.

При цьому, діючі норми Послуг, затверджені, відповідними рішеннями виконавчих комітетів Рад, на підставі наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №75 від 22.03.2010 «Про затвердження рекомендованих норм надання послуг з вивезення побутових відходів», який втратив чинність у 2011 році.

Таким чином, комунальні підприємства надають Послуги за нормами, які не відповідають чинному законодавству, що свідчить про створення Радами умов для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Водночас, не виконання Радами повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг, призвело до вчинення останніми порушень законодавства про захист економічної конкуренції - укладення із споживачами Послуг договорів, умови яких не відповідають вимогам Типового договору.

З метою, припинення вищевказаних порушень, територіальним відділенням надано рекомендації:

- Ічнянській міській, Коропській, Куликівській, Срібнянській селищним радам щодо забезпечення контролю за дотриманням чинного законодавства з захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг,   а також попередження виникнення умов  для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

- Носівській, Ніжинській, Семенівській, Ічнянській міським, Сосницькій селищній радам, КП «Сосницьке комунально-житлове управління», КП «Ревна», КП «Виробниче управління комунального господарства», КП «Носівка комунальник», КП «Ічнянське виробниче управління житлово-комунального господарства» щодо здійснення перегляду та затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів, відповідно до вимог чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.