Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 03:52:55

Дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів

28.01.2016   08:19Агенцiя

Чернігівським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проведено дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів, за результатами якого встановлено наступне.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки встановлені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (надалі - Закон).

Четвертим та десятим пунктами статті 7 Закону визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг, зокрема: визначення виконавця послуг; здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

Частиною першою статті 19, пунктом 1 частини першої та пунктом 1 частини третьої статті 20 Закону, пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070  (надалі - Правила),  передбачено, що послуги з  вивезення побутових відходів (надалі – Послуги) надаються на підставі договору, який укладається між фізичною або юридичною особою та виконавцем Послуг. Договір про надання Послуг укладається відповідно до типового договору, затвердженого додатком 1 до Правил (надалі - Типовий договір).        

Обсяг надання Послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування (пункт шостий Правил).

Норми можуть розроблятися органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що надають Послуги, іншими зацікавленими організаціями.

За результатами проведеного дослідження, в територіальних межах Чернігівської області, встановлено, що районні, міські та селищні ради (надалі – Ради) не в повному обсязі виконують обов’язки щодо забезпечення об’єктивного розрахунку та затвердження норм надання Послуг,  а також здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг.

Так, Ради, в межах повноважень передбачених Законом, визначили виконавцями Послуг - комунальні підприємства, які в силу статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування» їм підпорядковані та підконтрольні.

При цьому, діючі норми Послуг, затверджені, відповідними рішеннями виконавчих комітетів Рад, на підставі наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №75 від 22.03.2010 «Про затвердження рекомендованих норм надання послуг з вивезення побутових відходів», який втратив чинність у 2011 році.

Таким чином, комунальні підприємства надають Послуги за нормами, які не відповідають чинному законодавству, що свідчить про створення Радами умов для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Водночас, не виконання Радами повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг, призвело до вчинення останніми порушень законодавства про захист економічної конкуренції - укладення із споживачами Послуг договорів, умови яких не відповідають вимогам Типового договору.

З метою, припинення вищевказаних порушень, територіальним відділенням надано рекомендації:

- Ічнянській міській, Коропській, Куликівській, Срібнянській селищним радам щодо забезпечення контролю за дотриманням чинного законодавства з захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг,   а також попередження виникнення умов  для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

- Носівській, Ніжинській, Семенівській, Ічнянській міським, Сосницькій селищній радам, КП «Сосницьке комунально-житлове управління», КП «Ревна», КП «Виробниче управління комунального господарства», КП «Носівка комунальник», КП «Ічнянське виробниче управління житлово-комунального господарства» щодо здійснення перегляду та затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів, відповідно до вимог чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини