Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 04:40:05

За Авер’янова і "Пожмашину" узявся Гузь із ГПУ

14.01.2016   08:23Агенцiя

Слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури Віталій Гузь отримав доступ до банківських рахунків компаній та телефонних переговорів осіб, з якими, на думку слідства, заступник голови ДСНС України вступив у злочинну змову з метою заволодіння державними грошима.

Ці заходи проводять у рамках кримінальної справи щодо заступника голови ДСНС України, депутата Чернігівської облради Олега Авер’янова, котрий, за матеріалами слідства, використовував службове становище, щоб забезпечити державними замовленнями підконтрольне йому ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина»». (Про обшуки у самого посадовця детальніше «У Авер’янова відібрали ноутбук» у № 49 «Чернігівщини»).


Щедрий кум

Досудовим розслідуванням встановлено, що заступник голови ДСНС вступив у змову з учасниками тендеру на продаж службі пожежних машин, а саме генеральним директором ТОВ «ПК «Пожмашина» Олегом Борщом та комерційним директором ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» (генеральний імпортер німецького виробника техніки MAN Truck & Bus AG) Олегом Остаповичем. Борщ, за вказівкою Авер’янова, виходив на керівників підприємств, інших учасників тендеру, і пропонував тим програти конкурс шляхом завищення ціни на пожежно-рятувальну техніку. Слід зазначити, що Борщ, за словами Євгенії Авер’янової, колишньої дружини заступника голови ДСНС, є їхнім кумом, і саме на нього Авер’янов переписав «Пожмашину», коли йшов на держслужбу («Одне його слово – і людини не буде в наявності», № 47 «Чернігівщини»).

Шляхом фабрикувань та маніпуляцій посадовець, який у ДСНС відповідає саме за тендери, забезпечив перемогу на торгах «МАН» (постачання шасі) та «Пожмашині» (виготовлення навісного обладнання).

Далі між ДСНС та «МАН» було укладено угоду про закупівлю за державні кошти пожежно-рятувальних автомобілів середнього класу для пожежегасіння і проведення рятувальних робіт на суму 92,55 млн. грн. У вересні 2015 року держструктура перераховує на рахунок компанії в Укрсоцбанку попередню оплату в розмірі 22,212 млн. грн. Слідством встановлено, що ще до початку тендеру між «Пожмашиною» та «МАН» була укладена угода про співпрацю, на основі якої, вже після тендеру, «німці» перерахували «прилучанам» майже 22 млн. грн. державних коштів. Зокрема, на рахунок «Пожмашини» в чернігівській філії «Приватбанку» 17,7 млн. гривень, призначення платежу – попередня оплата пожежних автоцистерн. Частину грошей «Пожмашина» перерахувала ТОВ «Торгівельно-промислова компанія «Альянс-Агро»». За словами Євгенії Авер’янової, спільна її з колишнім чоловіком квартира у Києві, яку вони подарували дітям, нині переобладнана посадовцем в офіс та здається в оренду… «Альянс-Агро».

 
Бюджетний металобрухт

Враховуючи зазначене, слідчий в особливо важливих справах ГПУ Віталій Гузь за погодженням з прокурором відділу Головної військової прокуратури ГПУ України Абдуллаєвим звернувся до Печерського райсуду столиці з клопотаннями про доступ до деяких банківських рахунків юридичних осіб, фігурантів справи, у Приватбанку, Укрсоцбанку, Держексімбанку, Полікомбанку та Сітібанку. Крім цього, ГПУ вимагала доступ до електронної інформації оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар», яка стосується власника номера, котрий підозрюється у веденні перемовин між керівництвом ДСНС та учасникам конкурсних торгів. Цікаво, що суд дав доступ тільки до документів Приватбанку (деякі рахунки «Пожмашини» та «Альянс-Агро»), відмовивши у доступі до інформації у всіх інших перерахованих банках. Проте за місяць до того той же Печерський суд, на клопотання прокурора Гузя, наклав арешт на деякі рахунки юридичних осіб – фігурантів справи у всіх банках, що цікавили слідство.

Позитивно для слідства вирішилось і питання доступу до інформації «Київстару», де ГПУ буде з’ясовувати, з ким та звідки спілкувався підозрюваний у період з 1 лютого до 7 грудня 2015 р.

І, можливо, найголовніше. Слідством Гузя встановлено, що пожежно-рятувальні автомобілі, які збирається поставити TOB «МАН Трак енд Бас Юкрейн» ДСНС України не відповідають умовам договору та технічним вимогам тендерної документації, про що посадовим особам ДСНС України, ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» та ТОВ «ПК «Пожмашина» було відомо заздалегідь. Отож, мало того, що закупити хотіли незаконно, так ще й металобрухт.

Після голосування за держбюджет-2016 зчинився скандал, пов’язаний з «Пожмашиною». Народний депутат Каплін повідомив, що його колега Ляшко передумав не голосувати за «корупційний бюджет, що будується на корупційних схемах» після того, як була внесена пропозиція про виділення 250 млн. гривень на купівлю пожежних машин, по суті, у підприємства, що контролюється «радикалами». До останніх належить і Авер’янов – голова обласного осередку партії. Невже й 250 млн. пішли на металобрухт?


Ігор Стах

http://zemlyaivolya.net/news/za_averyanova-pozhmashinu_uzyavsya_guz_iz_gpu.html

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.