Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 07:29:30

Яка рада на Чернігівщині "найпрозоріша"?

10.09.2015   08:00Агенцiя

На початку серпня 8 органів місцевого самоврядування отримали рекомендації від громадських експертів всеукраїнської коаліції "Прозорі ради" щодо приведення у відповідність місцевих нормативно-правових актів до норм чинного законодавства.

В європейських демократичних суспільствах стало вже звичним розцінювати публічність влади як базову ознаку доброго врядування та дієвий спосіб запобігання корупції, тому експерти, проаналізувавши нормативні акти органів  місцевого самоврядування,  запропонували  місцевим радам, внести зміни до таких аспектів діяльності міських рад як порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у  раді, спрощенні процедури доступу громадян до колегіальних органів рад, вчасному  оприлюдненні нормативних документів, порядок звітування чиновників про свою роботу, відображенні в місцевих документах принципів державної гендерної  політики.

Відзначимо, що на  Чернігівщині  дослідженням були  охоплені такі органи місцевого самоврядування:   Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада

 

Рейтинг відповідності проаналізованих  нормативних актів  органів місцевого самоврядування нормам українського законодавства:

    Прилуцька міська рада - 30%
    Чернігівська міська рада -22%
    Чернігівська обласна рада -19%
    Ніжинська міська рада -19%
    Менська міська рада -17%
    Городнянська міська рада -11%
    Носовська міська рада -11%
    Н.Сіверська міська рада- 6,33%

Місцеві влади  області по різному відреагували на надіслані  громадські рекомендації щодо підвищення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування.

Найбільш формальні  відписки  надали  Чернігівська обласна рада та Чернігівська міська рада. Так в облраді,  за підписом голови ради Миколи Звєрєва, громадським активістам заявили, що «висновки і рекомендації є загалом слушними і вони обов’язково будуть враховані в подальшій роботі».  А секретар міської ради Чернігова Владислав Кухар відповів, що «пропозиції і зауваження при можливості будуть враховані у подальшій діяльності органів місцевого самоврядування в межах законодавства України».

В той же час Прилуцька міська рада найбільш повно відреагувала на надіслані рекомендації. Так у відповіді за підписом міського голови Прилук Дмитра Барнаша повідомляється, що частина рекомендацій була одразу врахована місцевою владою, зокрема рекомендації, що стосуються оприлюднення інформації про помічників-консультантів депутатів міської ради були оприлюднені на офіційному сайті Прилуцької  міської ради. А рекомендації, які стосуються Регламенту ради та діяльності постійних комісій будуть детально розглянуті на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики  вже у вересні, після повернення депутатів з відпустки.

Голова Ніжинської міської ради Анатолій Лінник у відповідь на надіслані рекомендації, запевнив, що «всі нововведенні законодавчі норми враховані у проекті Статуту територіальної громади міста Ніжина, який виноситься на розгляд чергової сесії міської ради» У той же час всі ніші пропозиції, які були надіслані громадськими експертами, по словам нинішнього мера, будуть внесені на розгляд після закінчення виборчого процесу, який відбудеться у жовтні 2015 року.

В Носівській міській раді повідомили, що за  дорученням секретаря ради передали для вивчення та внесення запропонованих змін до Постійної комісії міської ради з гуманітарних питань.

Водночас міські ради Городні, Новгород-Сіверского та Мени взагалі не відреагували на надіслане звернення  у встановлений законом термін – протягом 30 днів.

Надалі активісти коаліції «Прозорі ради» будуть  домагатися  усунення виявлених у нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування порушень та імплементації чинних законодавчих норм.


Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області.

Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади. Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій. Коаліція є відкритою для вступу не лише для громадських активістів, але й усіх зацікавлених сторін.

Дослідження охопило 40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Чернігівській   області. (Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада) . В Чернігівській області представниками  коаліції є Сергій Старченко та Павло Пущенко.

Проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування» виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER).

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини