Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 02:45:53

Чернігівці платять за "безкоштовну" медицину до 5 тисяч на рік

23.06.2015   17:11Агенцiя

"Інститут аналітики та адвокації" дослідив ставлення мешканців Чернігова до охорони здоров’я в Україні та у Чернігові зокрема.

На «безкоштовне» лікування чернігівці витрачають від 1000 до 3000 гривень, а часом і до 5 тисяч на рік.

Дослідження відбулось у формі соціологічного опитування, головним питанням якого було: «Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна?»
Виявилося, що 10% опитаних сумніваються у цьому, а 85% вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах. Тобто, лише 5% згодні з тим, що медицина в Україні насправді є безкоштовною.

Щодо суми, яку чернігівці витрачають на своє лікування, експерти отримали такі цифри: 78% мешканців платять за лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік, але при цьому лише 36% задоволені послугами у державних лікарнях. Отже, виходить, що сума, яку ми платимо за лікування, ніяк не впливає на якість.
Через це виникає сумна тенденція: жителі прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я і відвідують лікаря лише при необхідності. Тільки 55% опитаних час від часу з’являються у лікарнях, рідше, ніж раз на квартал. Зазвичай хворі лікуються самостійно.

Варто нагадати, що все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства. Це говорить про те, що медицина є однією з головних галузей нашої країни. Але неналежне ставлення до медицини з боку управлінців в Україні породжує корупцію у цій сфері.
Одним із способів вирішення цієї проблеми є перехід на страхову медицину. Так, більшість — 74% — чернігівців підтримують ідею страхової медицини, 16% — проти переходу, а 10% взагалі байдуже це питання.

Тож чому б не перейти на страхову медицину? Адже за «безкоштовне» лікування населенню все одно доводиться платити, і у такий спосіб можна знищити корупцію в охороні здоров’я України.

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Чернігова.


Наталя Гостило, «Інститут аналітики та адвокації»
 

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.

АНОНСИ ПОДІЙ