Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 10:54:24

Чернігівці платять за "безкоштовну" медицину до 5 тисяч на рік

23.06.2015   17:11Агенцiя

"Інститут аналітики та адвокації" дослідив ставлення мешканців Чернігова до охорони здоров’я в Україні та у Чернігові зокрема.

На «безкоштовне» лікування чернігівці витрачають від 1000 до 3000 гривень, а часом і до 5 тисяч на рік.

Дослідження відбулось у формі соціологічного опитування, головним питанням якого було: «Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна?»
Виявилося, що 10% опитаних сумніваються у цьому, а 85% вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах. Тобто, лише 5% згодні з тим, що медицина в Україні насправді є безкоштовною.

Щодо суми, яку чернігівці витрачають на своє лікування, експерти отримали такі цифри: 78% мешканців платять за лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік, але при цьому лише 36% задоволені послугами у державних лікарнях. Отже, виходить, що сума, яку ми платимо за лікування, ніяк не впливає на якість.
Через це виникає сумна тенденція: жителі прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я і відвідують лікаря лише при необхідності. Тільки 55% опитаних час від часу з’являються у лікарнях, рідше, ніж раз на квартал. Зазвичай хворі лікуються самостійно.

Варто нагадати, що все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства. Це говорить про те, що медицина є однією з головних галузей нашої країни. Але неналежне ставлення до медицини з боку управлінців в Україні породжує корупцію у цій сфері.
Одним із способів вирішення цієї проблеми є перехід на страхову медицину. Так, більшість — 74% — чернігівців підтримують ідею страхової медицини, 16% — проти переходу, а 10% взагалі байдуже це питання.

Тож чому б не перейти на страхову медицину? Адже за «безкоштовне» лікування населенню все одно доводиться платити, і у такий спосіб можна знищити корупцію в охороні здоров’я України.

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Чернігова.


Наталя Гостило, «Інститут аналітики та адвокації»
 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА обговорили варіанти реставрації будівлі Обласного молодіжного центру

В ОДА обговорили варіанти реставрації будівлі Обласного молодіжного центру 10:49

Перспективи реалізації проєкту зі створення Хабу соціального партнерства, підприємництва та інституційного розвитку на базі Обласного молодіжного центру обговорили на робочій нараді в Чернігівській облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Андрія Подорвана.

Вшанували пам'ять захисників Донецького летовища концертом-реквіємом

Вшанували пам'ять захисників Донецького летовища концертом-реквіємом 10:09

В Чернігові військовий оркестр і солісти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України вшанували пам’ять мужніх оборонців Донецького летовища виконанням концерту-реквієму на сцені ТРК «Голівуд».

На кордоні вилучили 85 кг червоної ікри

На кордоні вилучили 85 кг червоної ікри 08:34

Днями, у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі», в рамках проведення прикордонної операції «Заслон», спільна зі співробітником митниці оглядова група припинила спробу провезення до України контрабандних товарів.

Правоохоронця підозрюють у вчинені злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин

Правоохоронця підозрюють у вчинені злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин 08:18

Прокурорами регіональної прокуратури спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, викрито працівника правоохоронного органу у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин.

До яких порушень вдаються при продажу підакцизних товарів

До яких порушень вдаються при продажу підакцизних товарів 08:12

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернігівській області протягом 2019 року проведено 179 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, за результатами яких виявлено 167 порушень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини