Мовна ситуація в обласних центрах України. ОПИТУВАННЯ
За даними International Republican Institute (за фінансової підтримки Уряду Канади), за сприяння Соціолоігчної групи "Рейтинг". Було опитано 17 тис. респондентів (!) у 23-х облцентрах України окрім Донецька, Луганська, Сімферополя і Севастополя.
.Візуалізація ТАКА - зумисне: якщо доплюсовувати "двомовних" до тих, хто спілкується переважно російською - матимемо відносно достовірний ландшафт мовної ситуації в облцентрі.
Для Заходу це діє окрім Львова, для Центру і Києва - цифри по українській мові завищені на 5-15%.
Для Південного Сходу - достовірні.
Ужгород - абсолютно точно: десь 80% україномовних (на слух у 2011 і 2012),
Луцьк - таки 97% (перевіряв на слух восени 2014)),
Вінниця і Хмельницький - реально десь 60% (по Вінниці є соцопитування),
Житомир - завищено, реально - 35-45% україномовних,
Київ - реально 20-25% україномовних (на слух), соцопитування дають 25-35%.
Львів - дані сильно різняться: від 65 до 85% україномовних.
Чернігів - є соцопитування, значна більішсть - російська.
http://uainfo.org/blognews/1432565215-movna-situatsiya-v-oblasnih-tsentrah-ukrayini-opituvannya.html
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.